MADRYT WTA 1000: Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3.

Porażka Ani

Anna Korzeniak przegrała w pierwszej rundzie challengera w Civitavecchia z Olgą Buryachok 4:6, 1:6. W turnieju gra jeszcze Karolina Kosińska.

W pierwszym secie Polka straciła podanie już w pierwszym gemie. Udało się jej wyrównać stan partii na 4:4 w ósmym. Rywalka jednak po raz drugi przełamała Anię. Ten break zdecydował o wygranej Ukrainki 6:4. W drugiej partii Ania zdołała wygrać zaledwie jednego gema. Olga przełamała ją dwukrotnie na początku seta (0:4). Kolejne przełamanie zakończyło partię 6:1.

……………………………………

Przeciwniczka Ani to 23-latka z Ukrainy, 222 tenisistka świata. Jej tegoroczny najlepszy wynik to finał w Buchen. Wcześniejsze dwa ich mecze wygrała Korzeniak. W 2006 w Baden-Baden rozegrały trzy sety 2:6, 7:5, 6:4. W Biberach, w ubiegłym roku było 6:4, 6:2.

Drabinka

(1) Voracova – Pochabova; Buryachok – Korzeniak 6:4, 6:1; Birnerova – Giovine; (5) Ondraskova – Kostova; (4) Schruff – Vierin; Caregaro – Virgili 7:5, 6:2; M. Johansson – Thorpe; (7) Kapros – Ani; (6) Wienerova – Quercia; Gronert – Besser 6:1, 4:6, 6:3; Ferrer-Suarez – E. Mayr; (3) Floris – Jani; (8) Beltrame – Kuryanovich; Di Giuseppe – Ungur; Vongsouthi – Kosińska; (2) Kustova – Cetkovska.