Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; PUERTO VALLARTA WTA 125: Preston - Carle 6:2, 6:2; Kessler - Baptiste 6:4, 6:4; RIO DE JANEIRO ATP 500: Baez - F. Cerundolo 7:5, 6:0; Navone - Norrie 6:4, 6:2; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Ruud 6:3, 7:6 (4).

Porażka Gawrona w półfinale

Marcin Gawron nie awansował do finału w futuresie w Płowdiw.

Marcin (360 w rankingu ATP) rozstawiony z jedynką, w meczu pierwszej rundy wygrał z 24-letnim Niemcem Stevenem Moneke (687) 7:6 (6), 6:2.

W drugiej rundzie pewnie pokonał Greka Parisa Gemouchidisa (678) 6;1, 6:0.

W 1/4 finału wygrał z Rumunem Petru-Alexandru Luncanu (576) 6:4, 6:2.

O awans do finału zawodów Polak przegrał ze swoim partnerem deblowym – Austriakiem Michaelem Linzerem (462) 6:1, 6:7 (0), 1:6.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Gawron – Moneke 7:6 (6), 6:2; Gemouchidis – Halachev 6:2, 6:0; Kuzmanov – Balafoutas 6:3, 6:1; (5) Luncanu – Coman 3:6, 7:5, 6:3; (3) Linzer – Diarra 6:4, 6:4; Enev – Gerasimov 6:4, 6:1; Lazov – Wiltschnig 6:2, 6:2; Kolbe – (7) G. Alekseenko 6:4, 2:6, 7:6 (7); (6) Grozdanov – Lebedev 3:6, 6:1, 6:1; Eremin – Yordanov 6:2, 3:6, 6:0; Dimov – Grozev 7:6 (5), 6:2; (4) Anagnastopol – Dancescu 6:4, 6:2; (8) Sinicropi – Bega 6:4, 6:2; Giurgiu – Trendafilov 7:5, 4:6, 6:4; Benard – Manegin 6:0, 6:0; (2) Michon – Ristovski 6:1, 6:2.

Druga runda: (1) Gawron – Gemouchidis 6:1, 6:0; (5) Luncanu – Kuzmanov 4:6, 2:6, 6:0; (3) Linzer – Enev 6:4, 6:4; Lazov – Kolbe 6:2, 6:4; (6) Grozdanov – Eremin 6:4, 6:2; (4) Anagnastopol – Dancescu 6:3, 6:3; Giurgiu – (8) Sinicropi 2:6, 6:3, 7:5; (2) Michon – Benard 6:3, 6:1.

Ćwierćfinały: (1) Gawron – (5) Luncanu 6:4, 6:2; (3) Linzer – Lazov 6:1, 6:2; (4) Anagnastopol – (6) Grozdanov 6:4, 6:1; (2) Michon – Giurgiu 6:1, 6:1.

Półfinały: (3) Linzer – (1) Gawron 1:6, 7:6 (0), 6:1; Michon – (4) Anagnastopol 7;6 (4), 7:5.

W rywalizacji deblowej Marcin i Linzer awansowali do ćwierćfinału. Pokonali Rosjan Shalvę Dzhanashię i Philippa Skvortsova 6:2, 6:2.

W meczu o półfinał wygrali z parą bułgarską Serafimem Grozevem i Dimitarem Kuzmanovem 6:2, 6:2.

W nim pokonali Amerykanin Josepha Kasnetza i Niemca Dominika Schultza 6:4, 7:6 (4).

W finale przegrali z Niemcami Moneke i Matthiasem Kolbe 3:6, 4:6.

Kategoria: