Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Hurkacz - Ramos-Vinolas 6:7 (6), 6:2, 7:6 (3); Kyrgios - De Minaur 6:2, 6:3; Evans - Fritz 7:6 (5), 1:6, 7:5; Auger-Aliassime - Norrie 6:3, 6:4; Ruud - Bautista Agut 6:7 (4), 7:6 (4), 6:4; Carreno Busta - Sinner 6:2, 6:4; T. Paul - Cilic 6:4, 6:2; Draper - Monfils 6:2, 0:2 i krecz Francuza; Hurkacz/Zieliński - Bopanna/Middelkoop 6:1, 6:7 (3), 12:10; TORONTO WTA 1000: Haddad Maia - Świątek 6:4, 3:6, 7:5; Pegula - Giorgi 3:6, 6:0, 7:5; Halep - Teichmann 6:2, 7:5; Gauff - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (4); Q. Zheng - Andreescu 7:5, 5:7, 6:2; Putintseva - Riska-Amritraj 6:3, 7:5; Bencic - Muguruza 6:1, 6:3; Pliskova - Sakkari 6:1, 6:7 (9), 6:3; CONCORD WTA 125: Q. Wang - Golubic 6:0, 0:6, 6:3; Volynets - Tan 4:6, 6:0, 7:6 (4); Tauson - Sharma 7:5, 6:2; Scott - Muchova 6:3, 4:0 i krecz Czeszki.
Polska Liga Tenisa

Porażka Gawrona w półfinale

Marcin Gawron nie awansował do finału w futuresie w Płowdiw.

Marcin (360 w rankingu ATP) rozstawiony z jedynką, w meczu pierwszej rundy wygrał z 24-letnim Niemcem Stevenem Moneke (687) 7:6 (6), 6:2.

W drugiej rundzie pewnie pokonał Greka Parisa Gemouchidisa (678) 6;1, 6:0.

W 1/4 finału wygrał z Rumunem Petru-Alexandru Luncanu (576) 6:4, 6:2.

O awans do finału zawodów Polak przegrał ze swoim partnerem deblowym – Austriakiem Michaelem Linzerem (462) 6:1, 6:7 (0), 1:6.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Gawron – Moneke 7:6 (6), 6:2; Gemouchidis – Halachev 6:2, 6:0; Kuzmanov – Balafoutas 6:3, 6:1; (5) Luncanu – Coman 3:6, 7:5, 6:3; (3) Linzer – Diarra 6:4, 6:4; Enev – Gerasimov 6:4, 6:1; Lazov – Wiltschnig 6:2, 6:2; Kolbe – (7) G. Alekseenko 6:4, 2:6, 7:6 (7); (6) Grozdanov – Lebedev 3:6, 6:1, 6:1; Eremin – Yordanov 6:2, 3:6, 6:0; Dimov – Grozev 7:6 (5), 6:2; (4) Anagnastopol – Dancescu 6:4, 6:2; (8) Sinicropi – Bega 6:4, 6:2; Giurgiu – Trendafilov 7:5, 4:6, 6:4; Benard – Manegin 6:0, 6:0; (2) Michon – Ristovski 6:1, 6:2.

Druga runda: (1) Gawron – Gemouchidis 6:1, 6:0; (5) Luncanu – Kuzmanov 4:6, 2:6, 6:0; (3) Linzer – Enev 6:4, 6:4; Lazov – Kolbe 6:2, 6:4; (6) Grozdanov – Eremin 6:4, 6:2; (4) Anagnastopol – Dancescu 6:3, 6:3; Giurgiu – (8) Sinicropi 2:6, 6:3, 7:5; (2) Michon – Benard 6:3, 6:1.

Ćwierćfinały: (1) Gawron – (5) Luncanu 6:4, 6:2; (3) Linzer – Lazov 6:1, 6:2; (4) Anagnastopol – (6) Grozdanov 6:4, 6:1; (2) Michon – Giurgiu 6:1, 6:1.

Półfinały: (3) Linzer – (1) Gawron 1:6, 7:6 (0), 6:1; Michon – (4) Anagnastopol 7;6 (4), 7:5.

W rywalizacji deblowej Marcin i Linzer awansowali do ćwierćfinału. Pokonali Rosjan Shalvę Dzhanashię i Philippa Skvortsova 6:2, 6:2.

W meczu o półfinał wygrali z parą bułgarską Serafimem Grozevem i Dimitarem Kuzmanovem 6:2, 6:2.

W nim pokonali Amerykanin Josepha Kasnetza i Niemca Dominika Schultza 6:4, 7:6 (4).

W finale przegrali z Niemcami Moneke i Matthiasem Kolbe 3:6, 4:6.

Kategoria: