Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Tomova 4:6, 6:3, 6:2; Fręch - Kalinina 2:6, 6:0, 6:1; Noskova - Seidel 6:1, 6:3; Samson - Selekhmeteva 2:6, 6:3, 7:5; JASSY WTA 250: M. Andreeva - Boskovic 6:2, 6:0; Danilovic - Bondar 7:5, 6:2; Paquet - Janicijevic 0:6, 6:2, 6:1; WARSZAWA WTA 125: Chwalińska - Diyas 6:4, 6:0; Bolkvadze - Feistel 2:6, 6:2, 6:3; Semenistaja - U. Radwańska 6:4, 6:3; Joint - Stojanovic 6:3, 2:6, 6:1; Shinikova - Aiava 6:1, 6:4; Glushko - Monnet 6:3, 6:4; Parks - Klimovicova 6:2, 6:3; Kung - Hontama 6:3, 3:6, 6:3; KITZBUHEL ATP 250: Hanfmann - Heide 6:3, 1:6, 6:2; Seyboth Wild - Djere 4:6, 6:3, 6:2; Moreno de Alboran - Neumayer 6:4, 6:4; M. Berrettini - Tabilo 7:6 (4), 7:6 (5); Baez - Tirante 6:3, 6:3; P. Martinez - Nagal 7:5, 7:5; Diaz Acosta - Galan 6:2, 4:6, 6:3; Gaston - Carballes Baena 6:2, 7:6 (5); UMAG ATP 250: F. Cerundolo - M. Dodig 6:3, 6:4; Musetti - Trungelliti 6:4, 6:3; Sonego - A. Muller 7:5, 6:1; Lajovic - Cobolli 7:6 (5), 7:6 (3); ATLANTA ATP 250: Opelka - Kovacevic 6:3, 7:6 (5); Purcell - O'Connell4:6, 7:5, 6:2; J. Shang - A. Martin 6:1, 6:1.

Porażka Godlewskiego

Grzegorz Panfil i Robert Godlewski powalczą w turnieju w Czekasy (korty twarde, 10 tys. $).

Panfil (486 w rankingu ATP) miał pewne miejsce w drabince głównej.

Jego rywalem w pierwszej rundzie był kwalifikant – Ukrainiec Leonard Stakhovsky (1436). Po zaciętym meczu Polak przegrał 6:7 (4), 6:7 (5). 17-latek jest młodszym bratem Sergieja.

Godlewski (801) do turnieju awansował przez eliminacje, w decydującym spotkaniu pokonując Romana Tudoreanu (907) z Mołdawii 6:4, 6:3.

W pierwszym meczu pokonał Słoweńca Tilena Zitnika (br) 6:1, 6:3. Rywal otrzymał dziką kartę do zawodów.

W 1/8 finału przegrał z Rosjaninem Sergiejem Krotioukiem (628) 5:7, 4:6.

Kwalifikacji nie przebrnął Maciek Smoła.

Wyniki

Pierwsza runda:Konecny – (1) Vasiliev 6;1, 3:0 krecz Rosjanina; Gorban – Reshetnikov 6:1, 6:3; Pavlioutchenkov – Manafov 6:4, 6:4; Poplavskyy – (6) Schmid 6:0, 7:5; (4) Matsukevitch – Schyla 7:6 (4), 6:2; Agafonov – Malyshev 6:1, 6:4; Fidirko – Muzaev 7:6 (4), 6:3; L. Stakhovsky – (8) Panfil 7:6 (4), 7:6 (5); Sekulic – (5) Betov 6:1, 3:6, 6:1; Rumyantsev – Bega 4:6, 6:4, 6:1; Levine – Vovk 6:3, 6:4; (3) Smirnov – G. Alekseenko 7:6 (6), 3:6, 7:5; Baluda – (7) Folie 6:3, 6:1; Mylokostov – Gasparyan 7;6 (3), 6:3; Godlewski – Zitnik 6:1, 6:3; Krotiouk – (2) Rudnev 7:6 (1), krecz Valerego.

Druga runda: Konecny – Gorban; Pavlioutchenkov – Poplavskyy; (4) Matsukevitch – Agafonov 6:4, 6:2; L. Stakhovsky – Fidirko; Rumyantsev – Sekulic 6:3, 6:4; Smirnov – Levine; Mylokostov – Baluda 7:6 (5), 7:6 (3); Krotiouk – Godlewski 7:5, 6:4.

W turnieju deblowym Panfil w parze z Siergiejem Betovem zostali rozstawieni z dwójką. W pierwszym meczu przegrali z Chińczykami Peng Gao i Wan Gao 4:6, 4:6.

Kategoria: