MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Porażka Karoliny

W eliminacjach turnieju Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Meryem w Fez (korty ziemne, 220 tys. $) startowała Karolina Kosińska.

Polka przegrała pojedynek drugiej rundy z Beatriz Garcia Vidagany 5:7, 3:6.

Mecz został przerwany z powodu deszczu przy stanie 4:3 dla Polki. Po wznowienuu gry rywalka przełamała Karolinę po raz drugi i wygrała pierwszą partię 7:5.

W drugim secie Hiszpanka zdobyła breaka pierwszym gemie. Prowadzi 2:0. Polka straciła podanie. Rywalka prowadzi z przewagą dwóch przełamań (1:4). Karolina odrobiła stratę jednego breaka (3:5). W dziewiątym gemie Beatriz po raz trzeci odbiera serwis Polce. Zwycięża 6:3.

Karolina wystartuje w turnieju gry podwójnej. W parze z Francuzką Laurą Thorpe w pierwszej rundzie będą walczyć z deblem węgiersko-hiszpańskim Melinda Czink i Arantxa Parra Santonja.

21-letnia Hiszpanka jest 198 w rankingu WTA. Przeciwniczka rozegrała świetne zawody na początku kwietnia w Marbelli. Przez eliminacje dostała się do turnieju głównego. A w nim dotarła do ćwierćfinału. Pokonała słynną Belgijkę Kim Clijsters oraz Niemkę Kristinę Barrois.

Karolina w pierwszej rundzie pokonała gładko Niemkę Priskę Schaefer 6:1, 6:0. Rywalka grała w turnieju dzięki „dzikiej karcie”. Mecz trwał 34 minuty, dominacja Kosińskiej była ogromna. Przełamywała Niemkę sześć razy, sama nie dała rywalce żadnej szansy na zdobycie breaka. Stosunek piłek wygranych (51 do 16).

Drabinka

Druga runda: Halep – Vierin 4:6, 6:1, 6:3; Cabeza Candela – Piquion 6:2, 6:4 ; De Gubernatis – Bovina 6;3, 6;3; Garcia Vidagany – Kosińska 7:5, 6:3; Dentoni – Berjane 6:0, 6;0; Arn – Fafaliou 6:2, 6:0; Soler Espinonsa – Paszek 6:3, 7:5; Pous Tio – Costas-Moreira 6:4, 6:3.

Wyniki na żywo z Fez: Kliknij tutaj