BARCELONA ATP 500: Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower.

Porażka Klaudii i Vladimiry

Klaudia Jans i Czeszka Vladimira Uhlirova odpadły w drugiej rundzie turnieju deblowego w Miami.

Francuzka Julia Coin i Amerykanka Vania King okazały się wyrażnie lepsze od naszej pary 6:4, 6:2.

Emocjonujący był tylko początek meczu. Polka i Czeszka pewnie wygrały własne podanie (1:0), a po chwili miały 4 breakpointy. Niestety, żadnego z nich nie wykorzystały (1:1). Rywalki natomiast wywalczyły breaka (1:2). Klaudia i Vladimira przegrywały 2:3, a w szóstym gemie odrobiły straty (3:3). Błyskawicznie jednak znów dały się przełamać (3:4). Przegrywają już 4:5, obroniły jedną piłkę setową przy własnym serwisie. Pierwszy set dla Coin i King (6:4).

Drugą partią także lepiej rozpoczęły Francuzka i Amerykanka, które uzyskały breaka (0:1), ale Polka i Czeszka błyskawicznie odpowiedziały (1:1). Po podwójnym błędzie Uhlirovej kolejne przełamanie (1:2). Klaudia po raz drugi w tym secie nie potrafiła utrzymać podania (1:4). Przeciwniczki dwa breaki przewagi dowiozły do końca partii i spotkania (2:6).

………………………………..

21-letnia Amerykanka, zajmuje 29 pozycję w rankingu deblistek. Na swoim koncie ma dziewięć zwycięstw w grze podwójnej. Ostatnia wygrana to tegoroczny turniej w Memphis, w parze z Michaelą Krajicek.

Jej partnerka, 27-letnia Julia sukcesy odnosiła tylko w imprezach z cyklu ITF. Wywalczyła 8 tytułów deblowych. W ubiegłym roku zwyciężała dwukrotnie, w Cagnes-sur-Mer i Poitiers (z Marie Eve Pelletier). Aktualnie jest 56 w światowym rankingu.