MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Porażka Marty

Marta Domachowska przegrała pojedynek pierwszej rundy turnieju w Memphis (korty twarde, 220 tys. $) z Sofią Arvidsson (na zdjęciu) 7:5, 4:6, 3:6.

Obie tenisistki w pierwszym secie przełamywały się dwukrotnie, trzeci zdobyty break dał zwycięstwo Marcie (7:5).

W drugiej partii Domachowska ne wykorzystała trzech breakpointów, jej rywalka była bardziej skuteczna, odebrła podanie Polce tylko raz, ale to wystarczyło (6:4).

W trzecim secie Sofia wygrała z przewagą dwóch przełamań (6:3).
………………………………….

Dla Marty ten pojedynek był okazją na rewanż za ostatnią porażkę. Dziewczyny spotkały się w tym roku w pierwszej rundzie eliminacji Australian Open. Domachowska przegrała w trzech setach 2:6, 6:4, 5:7.

Sofia w tegorocznym Australian Open dotarła do drugiej rundy, w której uległa Danieli Hantuchowej 4:6, 1:6.

Szwedka, 102 w rankingu WTA, ma na swoim koncie jeden wygrany turniej z cyklu WTA. Co ciekawe w finale w Memphis w 2006 roku pokonała właśnie Domachowską (6:2, 2:6, 6:3).

W tym samym roku obie zawodniczki spotykały się jeszcze dwukrotnie. W Tokio wygrała Polka 7:6, 7:6, a w Linzu ponownie lepsza była Arvidsson (3:6, 6:4, 7:6). Dziewczyny zagrały ze sobą także w 2008, w Australian Open, wtedy triumfowała Marta 7:5, 1:6, 6:1.

Polka w Memphis wystąpi też w deblu, wraz z Anne Keothavong w pierwszym meczu zmierzą się z Amerykankami Melanie Oudin i Shenay Perry.