MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Porażka Polaków w Belgradzie

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk przegrali pojedynek o pierwszy zawodowy tytuł w karierze z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Amerykaninem Travisem Rettenmaierem 6:7, 1:6.

Początek spotkanie bez przełamań do stanu (2:1). Pierwsza szansa na breaka dla Polaków, przełamali Santiago (3:1). Break powrotny, Bednarek stracił podanie, popełnił podwójny błąd serwisowy i (4:3). Rywale wyrównali stan meczu (4:4).

Po raz kolejny kłopoty w gemie Tomka. Rywale przełamali go po raz drugi. (5:6). Przerwa, pomoc lekarska dla Mateusza. Meksykanin serwował na seta, ale popełnia podwójny błąd i Polacy odrabiają stratę (6:6). W tie-breaku biało-czerwoni nie wykorzystali setbola (6:5). Rywale nie marnują swojej okazji (6:8). Santiago zapewnił zwycięstwo rywalom w pierwszej partii 7:6.

Zły początek drugiego seta, Kowi stracił podanie. Rywale prowadzili z przewagą breaka (0:3). Przeciwnicy idą za ciosem. Tym razem przełamali Bednarka (0:4). As serwisowy Travisa skończył piątego gema (0:5). Druga partia 6:1 dla przeciwników.

Z Serbii Polacy wywiozą 150 punktów do rankingu. W przyszłym tygodniu przenoszą się do Francji. Wystartują w challengerze w Bordeaux.

28-latek z Cordoby jest 94 w rankingu deblowym, jego partner zajmuje 103 pozycję.

Amerykanin specjalizuje się w grze podwójnej. Sukcesy odnosi głównie w challengerach. Ma 12 zwycięstw w swoim dorobku, z czego 8 w ubiegłym roku.

Santiago w tym sezonie wygrywał w dwóch turniejach. Z Franco Ferreiro w Bogocie, a z Vaskiem Pospisilem w Leon. Był też w ćwierćfinałach turniejów ATP w Santiago i Acapulco (z Nicolasem Massu).

Dla biało-czerwonych start w Belgradzie to trzeci w tym roku występ w imprezie rangi ATP Tour. Za zwycięstwo mogą zainkasować 250 punktów do rankingu ATP.