MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Porażka Zi i Mariusza w mikście

Mariusz Fyrstenberg z Chinką Zi Yan (na zdjęciu) przegrali mecz 1. rundy gry mieszanej z Jarosławą Szwedową z Kazachstanu i Julianem Knowle (Austria) 4:6, 4:6.

W pierwszej partii obie pary wygrywały pewnie swoje podania do stanu (3:2). W szóstym gemie Polak i Chinka wywalczyli breaka (4:2). Błyskawiczny rebreak rywali (4:3), którzy w dziewiątym gemie odbebrali serwis naszemu duetowi (4:5). Zi i Mariusz obronili jedną piłkę setową, ale przeciwnicy przy drugiej okazji skończyli seta. Wygrali 6:4.

Na początku drugiej partii gemy dla podających (3:3). Rywale przełamali Chinkę i Polaka (3:4). Przewagę breaka utrzymali do końca seta. Zwyciężają 6:4.

Partnerka Polaka to znakomita deblistka. Zdobyła 16 tytutułów, w tym dwa wielkoszlemowe (Australian Open, Wimbledon 2006). Aktualnie zajmuje 15 lokatę w rankingu.

Rywale, zwłaszcza Julian też należą do czołówki wśród deblistów. Jarosława jest aktualnie 58, a przed rokiem była nawet 33. W tegorocznym French Open spisuje się dobrze w turnieju singlowym. W 2. rundzie pokonała naszą najlepszą tenisistkę Agnieszkę Radwańską.

Austriak to specjalista od gry podwójnej, jest obecnie 26, ale był już 6 deblistą na świecie . Zwyciężał w 13 profesjonalnych imprezach.