Polski Tenis

WYNIKI

ROUEN WTA 250: Linette - Stevanovic 6:2, 6:1; Trevisan - Osaka 6:4, 6:2; Gracheva - Tomova 6:2, 3:6, 7:5; Ruse - Hibino 6:2, 6:1; Schmiedlova - Parry 3:6, 3:1 i krecz Francuzki; STUTTGART WTA 500: Kostyuk - Siegemund 6:3, 6:7 (4), 6:4; Jabeur - Alexandrova 2:6, 6:3, 7:6 (1); BARCELONA ATP 500: De Minaur - Nadal 7:5, 6:1; Ruud - A. Muller 6:3, 6:4; Bautista Agut - Vavassori 3:6, 6:3, 6:1; Trungelliti - Jarry 7:6 (5), 6:3; MONACHIUM ATP 250: Draper - Molleker 4:6, 6:1, 6:1; BUKARESZT ATP 250: Tabilo - Rinderknech 6:3, 7:5; Barrere - Kokkinakis 7:5, 6:3; OEIRAS WTA 125: Mladenovic - Sebov 6:4, 6:2; F. Jorge - Zakharova 3:6, 6:1, 6:4; Pera - Lukas 3:6, 6:1, 6:3; Falei - Z. Bai 6:4, 6:4; Lamens - Arango 7:5, 6:2; Tauson - Parrizas Diaz 6:3, 6:4.

Porażki Ani i Sandry

Na pierwszej rundzie zakończyły start w Darmstadt (korty ziemne, 25 tys. $) Ania Korzeniak i Sandra Zaniewska.

Sandra Zaniewska uległa Mathilde Johansson 0:6, 6:3, 6:1. Pierwszy set pod dyktando Sandry, która zwyciężyła 6:0.

W drugim Polka szybko przełamała podanie Francuzki (1:0). Mathilde błyskawicznie odrobiła stratę (1:1), a w następnym gemie obroniła cztery breakpointy, jednak piąty dał drugie przełamanie dla Zaniewskiej (2:1).

Kolejne gemy dla serwujących (3:2). Francuzka po raz drugi doprowadza do równowagi w tej partii (3:3). Wygrywa swojego gema, a w kolejnym odbiera serwis Polce (5:3). Drugi set dla Johansson 6:3.

W decydującej partii obie bez przełamań (1:1). W 3. gemie break dla Francuzki (1:2). Dokłada swojego gema serwisowego (1:3).

Kolejne przełamanie przesądza praktycznie losy meczu (1:4). Francuzka nie daje żadnych szans Sandrze na odrobienie strat (1:5). Trzeci break kończy mecz. Mathilde zwycięża 6:1.

Francuzka jest aktualnie 224 w światowym rankingu, ale w kwietniu 2009 roku była 59. Wygrała 9 imprez ITF.

…………………………..

Ania wróciła na korty po kontuzji. W pierwszym meczu przegrała z Elorą Dabiją z Rumunii 6:2, 2:6, 3:6. 19-latka jest 403 w rankingu WTA. Jej najlepszy wynik w tym roku to ćwierćfinał futuresa w Bukareszcie.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Gronert – Burgić 6:1, 6:3; Vogt – Sema 6:1, 6:4; Mrdeza – Zorić 6:3, 6:2; (5) Diatchenko – E. Mayr 7:5, 7:5; (3) Giorgi – Sekulić 7:6, 2:6, 6:3; Gojnea – Hubacek 6:7, 6:0, 6:1; Jani – Stancu 3:6, 6:3, 6:2; Henke – (6) Moore 4:6, 6:2, 6:1; (7) Siegemund – Lyubtsova; Begu – Babilon 3:6, 6:1, 2:0, krecz Julii; Spremo – Prenković 6:0, 6:3; (4) M. Johansson – Zaniewska 0:6, 6:3, 6:1; (8) Schruff – Witthoeft 6:2, 7:6; Mircić – Heckler 6:3, 5:7, 7:5; Dabija – Korzeniak 2:6, 6:2, 6:3; Kuzmenko – (2) Klaffner 6:3, 7:6.

Kategoria: