MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Porażki w eliminacjach challengerów

Grzegorz Panfil i Mateusz Kowalczyk przegrali swoje pojedynki drugiej rundy kwalifikacji challengerów. W obydwu przypadkach faworytami byli rywale Polaków.

Panfil (na zdjęciu) uległ w trzech setach Francesco Aldiemu 5:7, 6:4, 4:6 w marokańskim Tanger (korty ziemne).

Ślązak żle rozpoczął mecz. Już w pierwszym gemie musiał bronić 3 breakpointów. Przy trzecim popełnił podwójny błąd. Przegrywał 0:2, ale Grzegorz wywalczył breaka i doprowadził do wyrównania, 3:3, niestety Polak stracił podanie po raz drugi w jedenastym gemie (5:7).

Początek drugiego seta identyczny jak w pierwszym, rywal szybko odbiera serwis Polakowi, ale ten w kolejnym odrobił straty. Grześ przełamał Włocha jeszcze w szóstym i dziesiątym gemie i set dla niego (6:4).

W trzeciej partii Polak przełamał Włocha w czwartym gemie i prowadził3:1, ale rywal doprowadził do stanu 3:3, wywalczył kolejnego breaka i tej przewagi już nie oddał (6:4).

Francesco, jest 270 w rankingu ATP. Pieć lat temu bliski był awansu do pierwszej setki, zajmował 111 pozycję.

W tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Grał w dwóch satelitach w Hiszpanii, wygrał w Ciutadelli, a w Cala Millor dotarł do finału. Oba turnieje rozgrywane były na ulubionej nawierzchni Włocha, mączce.

Tenisiści nigdy wcześniej ze sobą nie grali.

…………………………………………………………

Kowi przegrał z Austriakiem Martinem Slanarem 6:4, 4:6, 1:6 w Belgradzie (korty twarde w hali).

W trzecim gemie Polak przełamał przeciwnika, pewnie wygrywał swoje podania, utrzymał przewagę breaka (6;4).

W drugiej partii obaj tenisiści wygrywali swoje serwisy, Kowi w znakomitej dyspozycji serwisowej, ale w dziewiątym gemie stracił podanie (4:6).

Zły początek trzeciego seta, Polak przegrywa 1:5, Martin ma serwis na mecz (1:6).

Austriak jest aktualnie 684, ale w sierpniu 2008 był 198 rakietą na świecie.
Grali ze sobą w kwalifikacjach turnieju w Salzburgu w 2009 roku, wtedy lepszy był Martin 4:6, 6:3, 6:1.