Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: E. Andreeva - Watson 6:7 (6), 7:5, 6:0; Bassols Ribera - Cornet 6:4, 6:2; BUENOS AIRES WTA 125: Pigossi - Carle 6:3, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Powstanie Akademia Tenisowa Karoliny Wożniackiej

18 września województwo kujawsko-pomorskie odwiedzi Karolina Wożniacka.

Przyjedzie za zaproszenia marszałka Piotra Całbeckiego. W Toruniu podpisany zostanie list intencyjny o utworzeniu w województwie Akademii Tenisowej Karoliny Wożniackiej.

Jej celem będzie szkolenie tenisowe dzieci oraz popularyzacja tenisa wśród najmłodszych. W Bydgoszczy tenisistka spotka się na korcie ze zwycięzcami turnieju tenisowego o puchar marszałka.

Polski Komitet Paraolimpijski oraz Polski Związek Tenisa na Wózkach planują zbudowanie w województwie kujawsko-pomorskim Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich w Tenisie na Wózkach, we współpracy z samorządem województwa i pod honorowym patronatem Karoliny Wożniackiej.

Pobyt tenisistki w Toruniu zakończy spotkanie otwarte z miłośnikami tenisa, na które w szczególności zapraszamy dzieci.

W drugiej części dnia Dunka odwiedzi Bydgoszcz, aby wziąć udział we wręczeniu nagród w turnieju tenisowym o puchar marszałka dla dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych do lat 10 i 12.

Zwycięzcy turnieju będą mieli okazję spotkania się ze znakomitą tenisistką na korcie.

Zgłoszenia do turnieju przyjmuje Klub Sportowy Centrum w Bydgoszczy przy ul. Nowotoruńskiej 8, który jest współorganizatorem turnieju.

Zapisy – telefon: 52 3755587 lub mail: centrumteam@centrumteam.pl.

Czterech najlepszych zawodników turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzyma roczne kontrakty sprzętowe od firmy Yonex, a także upominki od Oriflame.

Na korcie będzie też czas na zadanie pytań zawodnicze i zdobycie autografu. Do gry zaproszeni z Wożniacką zostali także zawodnicy Siemens AGD Tennis Team.

Kategoria: