MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Poznań Porsche Open – awans Janowicza i Kubota

Dziś w Poznaniu zakończona została pierwsza runda singla i debla.

O awans do 1/8 finału powalczy pięciu polskich zawodników. Jako pierwszy na kort wyszedł Piotr Gadomski. Jego rywalem był Jan Hajek. Czech dotarł do półfinału turnieju w Sopocie. Piotrek przegrał 4:6, 4:6.

Polak posłał dwa asy w pierwszym gemie. W drugim przełamał Czecha (2:0), który jednak szybko wywalczył rebreaka (2:2). Hajek po raz drugi odebrał podanie Piotrowi (2:3). Gadomski uzyskał przełamanie powrotne (3:3), by znów stracić własne podanie (3:4). Przegrał pierwszego seta (4:6).

W drugim w piątym gemie Piotrek stracił serwis (2:3). Nie zdołał tej straty odrobić i przegrał (4:6).

Jerzy Janowicz wygrał ze zdolnym Argentyńczykiem Andresem Moltenim 6:1, 6:4.

Jerzyk przełamał rywala w drugim i czwartym gemie (4:0). Pewnie wygrał pierwszego seta (6:1).

W drugiej partii Molteni miał trzy breakpointy, ale Janowicz obronił się przed stratą podania (1:1). W kolejnym gemie łodzianin uzyskał breaka (2:1). Andres zmarnował okazję na przełamanie powrotne (3:1). Jurek wygrał (6:4).

Michał Przysiężny uległ Włochowi Marco Crugnoli 3:6, 4:6.

Ołówek stracił podanie w trzecim gemie (1:2). Drugi break daje Włochowi pierwszego seta (3:6).

W drugiej partii gemy dla serwujących do stanu 4:5, choć Michał musiał bronić aż pięciu breakpointów. Crugnola wykorzystał drugą piłkę meczową przy podaniu Przysiężnego (4:6).

Marcin Gawron przegrał z Francuzem Erikiem Prodonem 6:2, 1:6, 0:6.

Marcin przełamał rywala w pierwszym gemie. W czwartym obronił breakpointa (3:1), by w kolejnym wywalczyć podwójnego breaka (4:1). Gawron zdobył pierwszą partię (6:2).

Polak żle rozpoczął drugiego seta. Stracił podanie dwa razy (0:4). Odrobił część strat (1:4), by znów dać się przełamać (1:5). Przegrał partię (1:6).

Prodon wywalczył szybko potrójne przełamanie (0:6).

Łukasz Kubot po trzysetowym boju pokonał kwalifikanta ze Słowacji Kamila Capkovicia 4:6, 6:3, 7:6 (5).

Łukasz stracił podanie w pierwszym gemie (0:1). W czwartym wywalczył przełamanie powrotne (2:2), aby ponownie nie utrzymać serwisu (2:3). Luki po raz drugi wyrównał stan seta (3:3).

Stracił jednak podanie po raz trzeci (3:4) i przegrał seta (4:6). W drugiej partii bez breaków do (2:1). W czwartym Kubot odebrał serwis rywalowi (3:1). Kamil odpowiedział natychmiast rebrekiem (3:2).

Łukasz ponownie lepszy o przełamanie (4:2), ale nie utrzymał własnego podania (4:3). Polak po raz trzeci zdobył breaka (5:3) i swoim serwisem zakończył seta (6:3).

W decydującej partii Luki stracił podanie w drugim gemie (0:2). Wywalczył pierwszego gema w tym secie (1:3). W siódmym odrobił stratę przełamania (3:4), ale natychmiast stracił serwis (3:5).

Polak jeszcze walczy. Po raz kolejny wywalczył rebreaka (4:5). Wyrównał stan seta (5:5) i przełamał Kamila (6:5). Nie wykorzystał własnego serwisu do zakończenia meczu (6:6).

W tie-breaku Kamil obronił pierwszą piłkę meczową, ale druga dała zwycięstwo (7:5) i awans Kubotowi.

W rywalizacji deblowej Filip i Kacper Rams przegrali z Brazylijczykami Franco Ferreiro i Andre Sa. Natomiast Bartek Sawicki w parze z Finem Mickim Kontinenem ulegli finalistom z Sopotu – Stephane Robertowi i Olivierowi Charroin z Francji.

Kort centralny

Hajek – Gadomski 6:4, 6:4; Janowicz – Molteni 6:1, 6:4; Crugnola – Przysiężny 6:3, 6:4; Kubot – Capkovic 4:6, 6:3, 7:6 (5).

Kort nr 1

Arnaboldi – Gil 6:2, 6:7 (2), 6:1; Gremelmayr – I. Minar 6:1, 5:7, 6:4; Prodon – Gawron 2:6, 6:1, 6:0; Luczak – Klec 6:3, 4:6, 7:6 (5); Ferreiro/Sa – F. Rams/K. Rams 6:2, 6:1.

Kort nr 3

Lojda – Greul 6:3, 6:2; S. Robert – Phau 4:6, 6:1, 7:5; Gensse – Brzezicki 6:4, 7:5; J. Pospisil – Renavand 3:6, 6:3, 7:6 (3); Charroin/S. Robert – M. Kontinen/Sawicki 6:2, 6:3.