Polski Tenis

WYNIKI

JASSY WTA 125: Chwalińska - Danilovic 7:6 (6), 6:4; Masarova - Schunk 4:6, 7:6 (5), 6:4; Astakhova - Dinu 6:2, 6:2; A. Bogdan - Simion 6:0, 6:2; P. Udvardy - Jani 6:0, 7:6 (6).
Polska Liga Tenisa

Poznań Porsche Open – Machado triumfatorem

Jerzy Janowicz przegrał z Rui Machado w finale challengera w Poznaniu.

Janowicz33
Machado66

Machado wygrał pierwszego gema na sucho (0:1). Polak utrzymał podanie (1:1). Po długim gemie przełamał rywala (2:1).

Rui uzyskał rebreaka (3:3). Jerzyk nie wykorzystał dwóch szans na przełamanie (3:4). Machado uzyskał breaka po szczęśliwym zagraniu po siatce (3:5). Janowicz przegrał pierwszego seta (3:6).

Polak stracił podanie trzeci raz z rzędu (0:1). Zmarnował dwie okazje na rebreaka (0:2). Przełamał złą passę (1:2), ale jest gorszy o breaka (3:5).

Jurek obronił dwie piłki meczowe, ale trzeciej szansy Machado już nie zmarnował (3:6).

– Rywal w finale rozegrał znakomite zawody. Mi zabrakło szczęścia w pierwszym secie. Nie udało mi się utrzymać przewagi (3:1). Nie mogłem serwować z pełną mocą, gdyż dał o sobie znać bark. Urazu nabawiłem się w piątek – powiedział po spotkaniu Janowicz.

Za tydzień Jerzyk spróbuje swoich sił w kwalifikacjach turnieju ATP w Kitzbuhel. W kolejnym tygodniu być może weżmie udział w challengerze w San Marino.


Portugalczyk to 96. zawodnik w światowym rankingu. 27-latek triumfował w sześciu challengerach (w pięciu na mączce). Ostatni sukces odniósł na początku czerwca tego roku w Rijece. W tym sezonie zwyciężył też w Marakeszu.

Dla Polaka (164) to trzeci finał na poziomie challengerów, ale pierwszy na kortach ziemnych. Wygrał przed rokiem w Saint Remy (na korcie twardym) oraz był w finale w Salzburgu (w hali).

Kategoria: