MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Praski finał nie dla Ali i Klaudii

Klaudia Jans i Alicja Rosolska przegrały w Pradze półfinałowy pojedynek ze Szwajcarką Timeą Bacsinszky i Włoszką Tathianą Garbin.

Jans/Rosolska46
Bacsinszky/Garbin67

Polki rozpoczęły mecz od wygrania własnego podania (1:0). W trzecim gemie nasze dziewczęta dały się przełamać (1:2).

W kolejnym nasza para nie wykorzystała szansy na rebreaka (1:3). Kolejne gemy dla podajacych, choć każda z par miała szanse na przełamanie przeciwniczek (4:5). Dwie piłki setowe dla Szwajcarki i Włoszki. Pierwszą z nich wygrywają pierwszą partię 6:4.

Drugi set fatalnie rozpoczął się dla Polek. Podanie straciła Klaudia (0:1). W czwartym gemie biało-czerwone zmarnowały szansę na rebreaka (1:3).

Mecz został wznowiony po medycznej przerwie. Ala i Klaudia obroniły dwa breakpointy (2:3). Gem na sucho dla rywalek (2:4). Polki odrabiają straty, po podwójnym błędzie serwisowym Szwajcarki (4:4).

Następne gemy dla podających (6:6). O porażce w tie-breaku przesądził jeden minibreak na korzyść przeciwniczek (4:7).

Oba deble spotkały się w tym roku w ćwierćfinale w Paryżu. Polki zwyciężyły wtedy 6:3, 6:3. Timea i Tatiana w tym sezonie wywalczyły tytuł w Budapeszcie, dotarły do finału w Barcelonie. Szwajcarka jest 58 w rankingu, a Włoszka 44.