Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Golubic - Ferro 6:4, 6:2; Pliskova - Pera 6:3, 1:6, 6:1; Dodin - Makarova 6:2, 6:1; Juvan - Berberovic 6:2, 6:3; Mertens - Friedsam 7:5, 7:5; Christian/Marozava - Piter/Zimmermann 2:6, 6:3, 10:8; RABAT WTA 250: Bondar - Kucova 6:3, 6:3; Rus - Galfi 6:4, 6:2; C. Liu - Sherif 4:6, 7:6 (5), 6:1; Parrizas Diaz - Mladenovic 4:6, 6:3, 6:0; GENEWA ATP 250: Griekspoor - Nikles 6:3, 7:5; Kokkinakis - Delbonis 1:6, 7:5, 7:5; Opelka - O'Connell 6:3, 7:5; J. Sousa - Basilashvili 6:4, 6:3; Mektic/Pavic - Arends/Walków 6:4, 6:4; LYON ATP 250: Molcan - Khachanov 6:2, 7:6 (4); Rune - Mannarino 6:4, 6:3; Coria - Carreno Busta 7:5, 6:3; Molcan - Khachanov 6:2, 7:6 (4); M. Gonzalez/Melo - Nys/Zieliński 6:4, 3:6, 10:6.

Prerov ITF – Kania dotarła do ćwierćfinału

Trzy polskie zawodniczki zgłosiły się do zawodów ITF w czeskim Prerovie.

W Zubr Cup (korty ziemne, 15 tys. $) Patrycja Sanduska (368 w klasyfikacji WTA) i Paula Kania (359) rozpoczęły rywalizację od głównej imprezy.

Sanduska uległa Bułgarce Isabelli Shinikovej (304) 2:6, 4:6. Kania w trzech setach była skuteczniejsza od Francuzki Elixane Lechemie (463) 4:6, 6:4, 6:4.

W 1/8 finału jej rywalką była Serbka Natalija Kostic (488). Pokonała ją 6:0, 6:3. W ćwiercfinale przegrała z Rumunką Cristiną-Andreeą Mitu (292) 1:6, 2:6.

W eliminacjach futuresa w Prerovie z powodzeniem walczyła Barbara Sobaszkiewicz (632). Była w nich rozstawiona z piątką.

W pierwszej rundzie miała zagrać z 17-letnia Barborą Trestikovą (br) z Czech. Rywalka oddała spotkanie walkowerem.

W meczu o awans Polka pokonała inną Czeszkę Veronikę Zavodską (br) 6:3, 6:4.

W turnieju głównym wygrała z jej rodaczką Terezą Smitkovą (507) 6:2, 4:6, 6:4. Przegrała z Mitu 1:6, 1:6.

Wyniki

Pierwsza runda: Hrdinova – (1) Olaru 3:6, 6:4, 6:2; Kramperova – Krejsova 3:6, 6:3, 6:3; Mendesova – Rohanova 6:2, 6:4; (5) Schiechtl – Janischova 6:1, 7:5; (3) Naydenova – De La Torre-Sanchez 6:4, 6:4; Rossi – Rutarova 7:6 (4), 6:1; Kubicikova – Sumova 1:6, 6:3, 6:1; (6) Andrei – Matouskova 6:2, 6:2; (7) Schaefer – Vasilyeva 6:1, 6:4; Hladikova – Allertova 4:1 i krecz Denisy; Balducci – Dobra 6:2, 6:3; (4) Shinikova – Sanduska 6:2, 6:4; (8) Kania – Lechemia 4:6, 6:4, 6:4; Kostic – Maleckova 5:7, 6:1, 6:3; Sobaszkiewicz – Smitkova 6:2, 4:6, 6:4; (2) Mitu – Zucchini 6:2, 6:3.

Druga runda: Kramperova – Hrdinova 6:1, 2:6, 6:4; Schiechtl – Mendesova 6:1, 6:3; Rossi – Naydenova 6:3, 6:3; Kubicikova – Andrei 6:3, 7:6 (4); Schaefer – Hladikova 2:6, 6:1, 6:0; Shinikova – Balducci 0:6, 7:5, 6:4; Kania – Kostic 6:0, 6: 3; Mitu – Sobaszkiewicz 1:6, 1:6.

Ćwierćfinały: Schiechtl – Kramperova 6:4, 7:6; Kubicikova – Rossi 6:4, 6:1; Schaefer – Shinikova 6:3, 6:3; Mitu – Kania 6:1, 6:2.

W turnieju gry podwójnej Basia i Paula są duetem numer jeden. Rozpoczęły zmagania od ćwierćfinału. Wygrały z Czeszkami Petrą Rohanovą i Zavodską 6:1, 5:7, 12:10.

W 1/2 finału przegrały z duetem z Czech – Nikolą Frankovą i Terezą Hladikovą. 6:3, 3:6, 10:12.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności