Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Collins 6:2, 3:0 i krecz Amerykanki; Teichmann - Sevastova 6:4, 6:7 (8), 7:5; Gauff - Rogers 2:6, 6:4, 6:4; SINGAPUR ATP: Albot - Hanfmann 6:7 (2), 7:6 (7), 6:3.

Przegrana Olgi w finale singla, zwycięstwo w deblu

przez maka


Duża grupa polskich tenisistek walczyła w futuresie w Bastad (korty ziemne, 10 tys. $).

Olga Brózda (725 w rankingu WTA), Weronika Domagała (928), Natalia Kołat (950) miały pewne miejsca w drabince głównej.

Sylwia Zagórska (br) awansowała poprzez kwalifikacje.

Olga, rozstawiona z szóstką, wygrała ze Szwedką Brendą Njuki (br) 6:2, 6:2. W 1/8 finału pewnie pokonała kolejną reprezentantką gospodarzy Lisą Andersson (br) 6:0, 6:1.

W ćwierćfinale wygrała z następną Szwedką Anną Brazhnikovą (586) 6:4, 3:6, 6:3.

O awans do finału wygrała ze zdolną 17-letnią Yulianą Lizarazo z Kolumbii (518) 1:6, 6:4, 6:4.

Rywalką Olgi w finałowej potyczce była Słowaczka Romana Caroline Tabak (851). Polka uległa jej 5:7, 7:6 (2), 2:6.

Sylwia wygrała ze Szwedką Pauliną Milosavljevic (890) 6:1, 6:3 i Norweżką Ulrikke Eikeri (582) 6:3, 6:1.

W 1/4 finału po zaciętym trzysetowym meczu przegrała z Słowaczką Romaną Caroline Tabak (930) 7:6 (2), 6:7 (5), 4:6.

Weronika pokonała Estonkę Anett Kontaveit (824) 6:3, 6:0. W druiej rundzie przegrała z turniejową jedynką Niemką Karoliną Nowak (464) 4:6, 0:6.

Natalia w trzech setach pokonała Węgierkę Csillę Argyelan (1027) 6:2, 2:6, 6:3.

Jej nastepną rywalką była rozstawiona z dwójką – Lizarazo (513). Uległa jej 1:6, 2:6.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Nowak – Hager 6:3, 6:4; Domagała – Kontaveit 6:3, 6:0; Osadchenko – Velica 6:3, 6:3; (8) Witthoeft – Estlander 6:1, 6:4; (3) Eikeri – Bertasiute 6:1, 6:2; Zagórska – Milosavljevic 6:1, 6:3; Wessel – Melander 6:4, 6:0; Tabak – (7) Flood 6:2, 6:1; (6) Brózda – Njuki 6:2, 6:2; Andersson – Poikajavari 6:1, 6:3; Roma – Saarteinen 6:0, 6:2; (4) Brazhnikova – Avdulahi 6:2, 6:0; (5) Puttintseva – Smolina 7:6 (3), 6:3; Bowtell – Petersonn 3:6, 6:2, 7:5; Kołat – Argyelan 6:2, 2:6, 6:3; (2) Lizarado – Lister 6:2, 6:4.

Druga runda: (1) Nowak – Domagała 6:4, 6:0; (8) Witthoeft – Osadchenko 6:3, 6:0; Zagórska – (3) Eikeri 6:3, 6:1; Tabak – Wessel 6:1, 6:1; (6) Brózda – Andersson 6:0, 6:1; (4) Brazhnikova – Roma 7:5, 7:5; Puttintseva – Bowtell 6:1, 6:0; (2) Lizarado – Kołat 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: (8) Witthoeft – (1) Nowak 6:1, 6:2; Tabak – Zagórska 6:7 (2), 7:6 (5), 6:4; (6) Brózda – (4) Brazhnikova 6:4, 3:6, 6:3; (2) Lizarado – Puttintseva 6:2, 4:6, 6:3.

Półfinały: Tabak – (8) Witthoeft 4:6, 6:3, 6:1; (6) Brózda – (2) Lizarado 1:6, 6:4, 6:4.

Finał: Tabak – Brózda 7:5, 6:7 (2), 6:2.

W rywalizacji deblowej Olga i Natalia są rozstawione z jedynką. Weronika i Sylwia to debele numer dwa.

Obie pary rozpoczną rywalizację od ćwierćfinałów. Domagała i Zagórska pokonały Cecilię Estlander i Leię Kaukonen z Finalndii 6:2, 2:6, 10:6.

Przegrały z Lizarazo i Niemką Anną Wessel 0:6, 3:6.

Brózda i Kołat wygrały z Argyelan i Njuki 6:0, 6:1. W półfinale było lepsze od Szwedek Hildy Melander i Pauliny Milosavljevic 6:2, 5:7, 10:6.

W spotkaniu o tytuł wygrały z Lizarazo i Wessel 7:6 (3), 6:2.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności