Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Chwalińska - Ma 6:1, 6:1; Golubic - Bolkvadze 6:0, 6:4; Buyukakcay - Yuan 6:1, 6:2; STAMBUŁ: Huesler - Istomin 2:6, 6:2, 6:4; Kovalik - Taberner 7:6 (4), 6:0.

Przysiężny pokonał Grigelisa

przez maka

Michał Przysiężny awansował do ćwierćfinału halowego challengera w St. Brieuc. Wygrał z Litwinem Laurynasem Grigelisem 6:3, 7:5.

Polak był dziś świetnie dysponowany. Do znakomitego serwisu dorzucił pewną grę z głębi kortu oraz świetne skróty i woleje.

Ołówek już w pierwszym gemie przełamał 18-latka. Przewagę breaka utrzymał do stanu 5:3. W dziewiątym gemie po raz drugi odebrał podanie rywalowi i wygrał pierwszą partię 6:3.

W drugim secie Grigelis długo stawiał opór. Obydwaj gracze pewnie wygrywali własne gemy serwisowe. W 12. gemie po kilku udanych zagraniach, Polak wywalczył dwie piłki meczowe. Wykorzystał drugą z nich. Wygrał drugą partię (7:5) i całe spotkanie.

We Francji zainkasował już 15 punktów. Powinny mu pozwolić na awans do czołowej 120 na świecie.

Dalsze plany

W przyszłym tygodniu Ołówek jest zgłoszony do challengera we włoskiej miejscowości Monza (korty ziemne). Nadal nie wycofał się z tego turnieju. Od 12 kwietnia zamierza wystąpić w meksykańskim Leon (korty twarde).

Tydzień póżniej zgłosił się do challengera w Atenach (korty twarde). W tych silnie obsadzonych zawodach zagrają także m.in. Philipp Petzschner, Marco Chiudinelli, Dudi Sela, Rainer Schueettler czy Lukas Lacko.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności