Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Snigur - Mrdeza 6:4, 6:3; N-L. Han - Muramatsu 6:2, 6:3; Y. Yuan - Bains 7:6 (1), 6:0; STAMBUŁ: Menezes - Galan 7:6 (5), 6:3.

Przysiężny przegrał z Jużnym

przez maka

Michał Przysiężny otrzymał surową lekcję od Michaiła Jużnego w 1. rundzie wielkoszlemowego Roland Garros.

Przysiężny 1 0 4
Jużny              6 6 6

Relacja LIVE !!!

Już w pierwszym gemie Ołówek miał trzy breakpointy. Rosjanin zdołał wydostać się z opałów (0:1), a po chwili miał dwie szanse na przełamanie Polaka (1:1). Jużny łatwo wygrał swój serwis (1:2). Michał stracił podanie (1:3). Nie potrafi zatrzymać rozpędzonego rywala (1:5). Drugi breaka dla Michaiła, który skutecznie serwuje na seta (1:6).

Piękna, techniczna wymiana otwiera drugą partię. Rosjanin na sucho przełamał Ołówka (0:1). Nieudany skrót Michała i kolejny break (0:3). Jużny wygrał dziewiątego gema z rzędu (0:4). Drugi set łatwo przegrany przez Przysiężnego (0:6).

Trzecia partia również bardzo żle rozpoczyna się dla Ołówka. Od razu traci podanie (0:1). Czarna seria Michała (0:4) nie ma końca. Przegrał 15 gemów z rzędu. Jużny jest wybornie dysponowany, ale Polak popełnił już 30 niewymuszonych błędów.

Przysiężny w końcu zdobywa gema (1:4), przegrywa już 2:5. Rosjanin serwował na spotkanie, ale Ołówek uzyskuje breaka (3:5). Michał obronił dwie piłki meczowe (4:5), ale Jużny zdobył 3. seta (4:6) i awansował do 2. rundy.


Michał zakończył starty na ceglanej mączce. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie cykl startów na kortach trawiastych. Zacznie od występu w challengerze w Nottingham. Póżniej zaprezentuje się w londyńskim Queen’s Clubie. Być może powalczy też w eliminacjach turnieju ATP w Eastbourne. Po nich już zagra w Wimbledonie.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności