MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Przysiężny przegrał z Jużnym

Michał Przysiężny otrzymał surową lekcję od Michaiła Jużnego w 1. rundzie wielkoszlemowego Roland Garros.

Przysiężny104
Jużny             666

Relacja LIVE !!!

Już w pierwszym gemie Ołówek miał trzy breakpointy. Rosjanin zdołał wydostać się z opałów (0:1), a po chwili miał dwie szanse na przełamanie Polaka (1:1). Jużny łatwo wygrał swój serwis (1:2). Michał stracił podanie (1:3). Nie potrafi zatrzymać rozpędzonego rywala (1:5). Drugi breaka dla Michaiła, który skutecznie serwuje na seta (1:6).

Piękna, techniczna wymiana otwiera drugą partię. Rosjanin na sucho przełamał Ołówka (0:1). Nieudany skrót Michała i kolejny break (0:3). Jużny wygrał dziewiątego gema z rzędu (0:4). Drugi set łatwo przegrany przez Przysiężnego (0:6).

Trzecia partia również bardzo żle rozpoczyna się dla Ołówka. Od razu traci podanie (0:1). Czarna seria Michała (0:4) nie ma końca. Przegrał 15 gemów z rzędu. Jużny jest wybornie dysponowany, ale Polak popełnił już 30 niewymuszonych błędów.

Przysiężny w końcu zdobywa gema (1:4), przegrywa już 2:5. Rosjanin serwował na spotkanie, ale Ołówek uzyskuje breaka (3:5). Michał obronił dwie piłki meczowe (4:5), ale Jużny zdobył 3. seta (4:6) i awansował do 2. rundy.

Michał zakończył starty na ceglanej mączce. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie cykl startów na kortach trawiastych. Zacznie od występu w challengerze w Nottingham. Póżniej zaprezentuje się w londyńskim Queen’s Clubie. Być może powalczy też w eliminacjach turnieju ATP w Eastbourne. Po nich już zagra w Wimbledonie.