MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Przysiężny przegrał z Mullerem

Michał Przysiężny od porażki w londyńskim Queen’s Clubie z Gillesem Mullerem rozpoczął sezon na kortach trawiastych.

Przysiężny63
Muller             76

Ołówek zaserwował trzy asy pod rząd. Dodał do nich wygrywający serwis (1:0). Muller także pewnie zdobywa gema (1:1). Michał nadal trafia tylko pierwszym podaniem (2:1), po chwili miał trzy breakpointy. Gilles broni się asem i skutecznymi serwisami (2:2). Po siódmym asie Polaka, kolejny łatwy gem (3:2). Luksemburczyk doprowadza znów do remisu (3:3).

Pierwsze kłopoty Przysiężnego. Rywal miał dwie szanse na przełamanie. Wyciągnął jednak z rękawa dla następne asy (4:3). Także Muller podaje coraz mocniej. Tie-break rozstrzygnie losy pierwszego seta (6:6).

Ołówek od razu stracił punkt przy własnym podaniu. Przegrywał 0:1 (minibreak), 0:2, 1:3, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6 (drugi minibreak), 3:7. Set dla Mullera. Na nic zdało się 11 asów Polaka.

Rozpędzony Gilles zasypuje Michała atomowymi serwisami (0:1). Przysiężny popełnił dwa podwójne błędy serwisowe i podarował przeciwnikowi breakpointa. Obronił go, ale Muller drugiej okazji już nie zmarnował. Zanotował pierwsze przełamanie w meczu (0:2).

Ołówek w coraz trudniejszej sytuacji (0:3). Walczy, ale ciężko będzie odebrać podanie rywalowi (3:5). Muller serwował skutecznie na mecz (3:6). Gilles pokazał klasę w drugiej partii. Wykorzystał chwilową słabszą dyspozycję Polaka. Break pozwolił mu wygrać seta i spotkanie.

W przyszłym tygodniu Przysiężny zagra w eliminacjach turniejów w angielskim Eastbourne lub holenderskim S’Hertogenbosch. Póżniej czeka go występ w turnieju głównym na kortach Wimbledonu.