Polski Tenis

WYNIKI

TORONTO WTA 1000: Świątek - Tomljanovic 6:1, 6:2; Pegula - Muhammad 6:2, 7:5; Riske-Amritraj - Ostapenko 7:6 (2), 0:6, 7:5; Gauff - Rybakina 6:4, 6:7 (8), 7:6 (3); Pliskova - Anisimova 6:1, 6:1; Giorgi - Mertens 6:3, 7:5; MONTREAL ATP 1000: Ruud - Molcan 7:6 (3), 6:3; Carreno Busta - Rune 6:0, 6:3; Bautista Agut - Brooksby 7:5, 6:1; T. Paul - Alcaraz 6:7 (4), 7:6 (7), 6:3; CONCORD WTA 125: Townsend - Bonaventure 6:1, 4:6, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Przysiężny wraca do Polski

Michał Przysiężny nie zagra w rozpoczynającym się w sobotę wielkim turnieju Shanghai ATP Masters. Wycofał się z rywalizacji w kwalifikacjach zawodów w Chinach.

Ołówek nabawił się w Pekinie urazu kolana. Kontuzja nie jest grożna, ale postanowił wrócić do Polski i przygotować się halowych turniejów w Europie.

Jesienią czeka go bowiem walka o utrzymanie się w czołowej 100 rankingu ATP. Obecnie zajmuje 89. pozycję.

Rozstanie z Alkiem

W maju 2009 roku trenerem Przysiężnego został Aleksander Charpantidis. Wspólna praca zaowocowała sukcesami.

Ołówek miał bardzo udaną drugą część poprzedniego sezonu i świetny początek obecnego roku. Awansował do czołowej setki na świecie.

Tuż przed Wimbledonem – po przegranej w eliminacjach Eastbourne z Martinem Emmrichem – Michał postanowi rozstać się z Charpantidisem.

Bułat i Stadniczenko

Na londyńskiej trawie odniósł ostatnie zwycięstwo w rozgrywkach ATP Tour. Jego szkoleniowcem został Sebastian Bułat, z którym pracował już w przeszłości.

Współpraca nie była owocna. Michał przegrał pierwsze mecze – kolejno w Bastad, Atlancie, Los Angeles, Waszyngtonie, Toronto i US Open.

Przysiężny zdecydował się znów na zmianę trenera. Postawił na Pawła Stadniczenko. Z nim ćwiczył przez 6 lat na początku profesjonalnej kariery.

Wydawało się, że Ołówek odzyska formę. Pokonał w meczu Pucharu Davisa Andisa Juskę. Przegrał też po czterosetowej walce z Ernestsem Gulbisem.

Niestety, przegrane w Bukareszcie, Kuala Lumpur i Pekinie nie napawają optymizmem.

Odzyska formę?

Od 18 pażdziernika Przysiężny ma wystąpić w halowym turnieju w Sztokholmie (jest obecnie siódmym rezerwowym). Tydzień póżniej ma pewny start w drabince głównej w zawodach w Sankt Petersburgu.

Następnie czekają go kwalifikacje turniejów w Bazylei lub Walencji oraz Paryżu.

Kategoria: