Polski Tenis

WYNIKI

HAMBURG ATP 500: Fils - A. Zverev 6:3, 3:6, 7:6 (1); GSTAAD ATP 250: M. Berrettini - Halys 6:3, 6:1; BASTAD ATP 250: Borges - Nadal 6:3, 6:2; NEWPORT ATP 250: Giron - Michelsen 6:7 (4), 6:3, 7:5; BUDAPESZT WTA 250: Shnaider - Sasnovich 6:4, 6:4; PALERMO WTA 250: Q. Zheng - Muchova 6:4, 4:6, 6:2.

Przysiężny wraca do Polski

Michał Przysiężny nie zagra w rozpoczynającym się w sobotę wielkim turnieju Shanghai ATP Masters. Wycofał się z rywalizacji w kwalifikacjach zawodów w Chinach.

Ołówek nabawił się w Pekinie urazu kolana. Kontuzja nie jest grożna, ale postanowił wrócić do Polski i przygotować się halowych turniejów w Europie.

Jesienią czeka go bowiem walka o utrzymanie się w czołowej 100 rankingu ATP. Obecnie zajmuje 89. pozycję.

Rozstanie z Alkiem

W maju 2009 roku trenerem Przysiężnego został Aleksander Charpantidis. Wspólna praca zaowocowała sukcesami.

Ołówek miał bardzo udaną drugą część poprzedniego sezonu i świetny początek obecnego roku. Awansował do czołowej setki na świecie.

Tuż przed Wimbledonem – po przegranej w eliminacjach Eastbourne z Martinem Emmrichem – Michał postanowi rozstać się z Charpantidisem.

Bułat i Stadniczenko

Na londyńskiej trawie odniósł ostatnie zwycięstwo w rozgrywkach ATP Tour. Jego szkoleniowcem został Sebastian Bułat, z którym pracował już w przeszłości.

Współpraca nie była owocna. Michał przegrał pierwsze mecze – kolejno w Bastad, Atlancie, Los Angeles, Waszyngtonie, Toronto i US Open.

Przysiężny zdecydował się znów na zmianę trenera. Postawił na Pawła Stadniczenko. Z nim ćwiczył przez 6 lat na początku profesjonalnej kariery.

Wydawało się, że Ołówek odzyska formę. Pokonał w meczu Pucharu Davisa Andisa Juskę. Przegrał też po czterosetowej walce z Ernestsem Gulbisem.

Niestety, przegrane w Bukareszcie, Kuala Lumpur i Pekinie nie napawają optymizmem.

Odzyska formę?

Od 18 pażdziernika Przysiężny ma wystąpić w halowym turnieju w Sztokholmie (jest obecnie siódmym rezerwowym). Tydzień póżniej ma pewny start w drabince głównej w zawodach w Sankt Petersburgu.

Następnie czekają go kwalifikacje turniejów w Bazylei lub Walencji oraz Paryżu.

Kategoria: