RZYM WTA 1000: Linette - Lin Zhu 6:3, 6:2; Pera - Dolehide 7:6 (6), 6:3; Sasnovich - Schmiedlova 6:2, 7:6 (6); Blinkova - Parry 6:2, 6:3; Tsurenko - Vekic 6:2, 3:6, 7:6 (5); Maria - L. Fruhvirtova 7:6 (5), 3:6, 6:2; Avanesyan - Bucsa 6:7 (3), 6:0, 7:5; B. Fruhvirtova - Townsend 3:6, 6:2, 6:0; Osaka - Burel 7:6 (2), 6:1; Siniakova - N. Brancaccio 6:4, 6:2; Sherif - Martic 6:2, 6:2.

Przysiężny wygrał z Nieminenem

Michał Przysiężny po niezwykle ciężkim meczu pokonał Timo Nieminena w pierwszej rundzie challengera w Helsinkach.

M. Przysiężny366
T. Nieminen624

Fin zdobył pierwszego gema (0:1). Szybko przełamał Polaka (0:2). Ołówek nie wykorzystał okazji na rebreaka (0:3). Otworzył konto w pierwszym secie (1:3), ale zmarnował trzy kolejne breakpointy (1:4).

Michał po raz drugi stracił podanie, przy pierwszym z dwóch breakpointów (1:5). W kolejnym gemie przy drugiej okazji odrobił część strat (2:5). Dołożył swój serwis (3:5). Przegrał jednak pierwszą partię (3:6).

W drugim secie bez przełamań do stanu 3:2), choć Przysiężny był w opałach w trzecim gemie. Obrońca tytułu uzyskał breaka (4:2). Opanował sytuację na korcie (5:2). Przełamał Nieminena (6:2).

Polak z trudem utrzymał podanie (1:0), ale na sucho odebrał podanie rywalowi (2:0). Kolejne gemy dla serwujących (5:3). W dziewiątym Ołówek dał się przełamać (5:4).

Michał zmarnował cztery piłki meczowe przy podaniach Timo, ale piątą szansę już wykorzystał (6:4).

W 1/8 finału IPP Open zmierzy się leworęcznym Denisem Gremelmayrem. 29-letni Niemiec jest 122. w rankingu ATP, ale dwa lata temu był 59.