Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Chwalińska - J-J. Lu 6:4, 6:1; Liang - Al Nabhani 6:4, 6:4; Snigur - Mrdeza 6:4, 6:3; N-L. Han - Muramatsu 6:2, 6:3; Y. Yuan - Bains 7:6 (1), 6:0; Okamura - Benoit 2:6, 6:3, 7:6 (6); Xinyu Wang - Gerlach 6:1, 6:2; STAMBUŁ: Menezes - Galan 7:6 (5), 6:3; Hoang - E. Gomez 6:7 (3), 6:2, 6:4; Bonzi - Rola 6:4, 2:1 i krecz Słoweńca; T. Griekspoor - Rosol 6:4, 7:6 (3); Rinderknech - Gunneswaran 6:4, 3:2 i krecz Hindusa.

Przysiężny zmienił plany – jednak Estoril

przez maka

Michał Przysiężny wrócił w niedzielę z Meksyku do Polski.

– Ołówek jest zdrowy i gotowy do gry o kolejne cele. W Meksyku przeprowadził zaplanowane treningi ogólnorozwojowe. Jesteśmy dobrej myśli przed zbliżającymi się startami – mówi Alek Charpantidis, trener 94. tenisisty świata.

Przysiężny do czwartku zamierza trenować w Polsce. Będzie przygotowywał się do występu w portugalskim Estoril, gdzie zagra w kwalifikacjach.

Uznaliśmy jednak, że trzeba się ogrywać w warunkach zbliżonych do tych, jakie zastaniemy w Paryżu w trakcie French Open. Dlatego zrezygnowaliśmy ostatecznie z walki w znacznie wyżej położonym Monachium – wyjaśnia powody zmiany Alek Charpantidis. – Zależy nam na tym, aby Michał uzyskał w Paryżu dobry wynik.

W Estoril Open (korty ziemne, 1-9 maja, 450 tys. €) wystąpi 28 zawodników (czterech najwyżej rozstawionych ma wolny los w 1. rundzie).

Gwiazdą imprezy ma być Roger Federer. Ponadto chęć gry w portugalskim kurorcie wyrazili Chorwat Ivan Ljubicić, Urugwajczyk Pablo Cuevas czy Hiszpanie Albert Montanes (obrońca tytułu) i Guillermo Garcia-Lopez.

Ze startu wycofał się już Amerykanin James Blake. Mało prawdopodobny jest udział Nikołaja Davydenko. Rosjanin od dłuższego czasu jest bowiem kontuzjowany.

Po Estoril, Michał zaplanował występ w challengerze w Bordeaux, a póżniej być może walkę w eliminacjach turnieju ATP w Nicei. O ile będzie pewny gry w turnieju głównym Roland Garrosa (na razie jest piątym rezerwowym).

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności