Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Sabalenka - Linette 7:6 (1), 6:2; Rybakina - Azarenka 7:6 (4), 6:3; Nys/Zieliński - Chardy/F. Martin 6:3, 5:7, 6:3; Hijikata/Kubler - M. Granollers/H. Zeballos 6:4, 6:2.

Puchar Davisa 2014 – Polacy przed meczem z Rosjanami

W hotelu Courtyard by Marriott przy Lotnisku Chopina odbyła się konferencja prasowa reprezentacji Polski.

Biało-czerwoni wylecieli do Moskwy na mecz grupy I Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa z Rosjanami, który zostanie rozegrany w dniach 31 stycznia-2 lutego w Olympic Stadium.

Kapitan biało-czerwonego zespołu Radosław Szymanik powołał do kadry Jerzego Janowicza (20 w rankingu ATP), Michała Przysiężnego (64), Mariusza Fyrstenberga (18 w klasyfikacji deblistów) i Marcina Matkowskiego (19).

Kubot (72) już wcześniej poinformował, że nie będzie mógł zagrać w tym spotkaniu. Jako rezerwowy do Rosji udał się Grzegorz Panfil (284).

W barwach gospodarzy wystąpią Dmitrij Tursunov (26), Taymuraz Gabashvili (79), Andrej Kuznetsov (131) i Karen Khachanov (450). Zabraknie Michaiła Jużnego (15), Nikołaja Davydenki (61) czy Alexa Bogomolova (89).

Janowicz w ostatnich kilku dniach trenował z Panfilem. – Chodziło o jak największą liczbę wymian. Brakuje mi przede wszystkim ogrania. Muszę złapać rytm meczowy – podkreślił Jerzy.

– Tursunov i Gabashvili to tenisiści na poziomie czołowej 50-60 rankingu ATP. Nie może więc być mowy o ich lekceważeniu – mówił Przysiężny.

– Wierzę w deblistów. Są dla mnie bardzo ważnym punktem kadry. Doceniam tych, którzy zawsze chcą grać w reprezentacji. Na chwilę obecną taki układ jest najbardziej optymalny – dodał Szymanik.

W piątek mecz rozpocznie się o godz. 13 czasu polskiego. Sobotni debel przewidziano na godz. 11, a niedziele single na godz. 10. Transmisja w Canal+ Family.

Kategoria: