MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Puchar Davisa 2014: Rosja – Polska 2:3 w Moskwie

Polacy wygrali w Moskwie z Rosjanami w meczu Grupy I Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa.

Jerzy Janowicz (21 w rankingu ATP) pokonał 17-letniego Karena Khachanova (448) 6:2, 6:4, 6:4. Pojedynek trwał tylko 97 minut.

Łodzianin w każdym z setów błyskawicznie uzyskiwał przewagę. W pierwszym dwa razy przełamał młodego Rosjanina. W drugim raz odebrał podanie rywalowi.

Na moment zdekoncentrował się w trzeciej partii. Przy stanie 4:1 jedyny raz w spotkaniu nie utrzymał serwisu.

– Mam doświadczenie w meczach z młodymi rywalami. W Wimbledonie grałem z Edmundem, a Australian Open z Thompsonem. Cieszę się ze zdobycia pierwszego punktu dla Polski – powiedział Janowicz.

W drugiej parze Michał Przysiężny (57) przegrał z Dmitrijem Tursunovem (28) 3:6, 6:3, 6:7 (3), 2:6. Potyczka była wyrównana tylko przez trzy sety.

W pierwszej partii doszło do trzech przełamań z rzędu. O jedno lepszy był Dmitrij (3:6). W drugim secie skuteczny o breaka był Ołówek (6:3).

W trzeciej partii głogowianin gonił wynik ze stanu 2:5. Niestety, w tie-breaku górę wzięło doświadczenie Tursunova (3:7). W czwartej odsłonie dominował już Rosjanin (2:6).

W sobotę Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali w pojedynku deblowym z Karenem Khachanovem i Konstaninem Kravchukiem 2:6, 6:4, 6:1, 6:0.

– Żle rozpoczęliśmy spotkanie. Przegraliśmy pierwszego seta wyrażnie, ale w kolejnych opanowaliśmy sytuację i wygraliśmy – podkreślił Matkowski.

W niedzielę decydujący o zwycięstwie punkt zdobył Janowicz, pokonując Tursunova 6:3, 7:5, 7:6 (3). W pierwszym secie Jerzyk dwa razy przełamał przeciwnika (6:3). W drugiej partii odebrał podanie Dimie w dwunastym gemie (7:5).

W trzeciej odsłonie Tursunov wywalczył breaka (4:5), ale nieskutecznie serwował na seta (5:5). W tie-breaku skuteczniejszy był Jurek (7:3).

– Mecz stał na wysokim poziomie. Ciężko walczyliśmy o każdą piłkę. Właśnie jedna, dwie z nich decydowały o końcowym wyniku. Czułem presję na swoich barkach, więc bardzo się cieszę ze zwycięstwa – powiedział Janowicz.

W ostatnim spotkaniu Przysiężny przegrał z Teimurazem Gabashvilim.

Polacy zagrają w drugiej rundzie z Chorwatami (w Warszawie na Torwarze, 4-6 kwietnia). Stawką będzie udział w barażach o Grupę Światową (12-14 września).

ROSJA – POLSKA 2:3

Piątek: Khachanov – Janowicz 2:6, 4:6, 4:6; Tursunov – Przysiężny 6:3, 3:6, 7:6 (3), 6:2.

Sobota: Khachanov/Kravchuk – Fyrstenberg/Matkowski 6:2, 4:6, 1:6, 0:6.

Niedziela: Tursunov – Janowicz 3:6, 5:7, 6:7 (3); Gabashvili – Przysiężny 7:5, 7:5.