Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Sabalenka - Linette 7:6 (1), 6:2; Rybakina - Azarenka 7:6 (4), 6:3; Nys/Zieliński - Chardy/F. Martin 6:3, 5:7, 6:3; Hijikata/Kubler - M. Granollers/H. Zeballos 6:4, 6:2.

Puchar Davisa 2014 – Rosja – Polska – składy

Bez Łukasza Kubota, ale z Jerzym Janowiczem Polacy zagrają z Rosjanami.

Mecz grupy I Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa zostanie rozegrany w dniach 31 stycznia-2 lutego w Olympic Stadium w Moskwie. Rywale zdecydowali się na kort twardy w hali (RuKortHard, piłki Babolat Team).

Kapitan biało-czerwonego zespołu Radosław Szymanik powołał do kadry Jerzego Janowicza (20 w rankingu ATP), Michała Przysiężnego (64), Mariusza Fyrstenberga (18 w klasyfikacji deblistów) i Marcina Matkowskiego (19).

Kubot (72) już wcześniej poinformował, że nie będzie mógł zagrać w tym spotkaniu. Jako rezerwowy do Rosji poleci Grzegorz Panfil (284).

W barwach gospodarzy wystąpią Dmitrij Tursunov (26), Taymuraz Gabashvili (79), Konstantin Kravchuk (178) i Karen Khachanov (450). Zabraknie Michaiła Jużnego (15), Nikołaja Davydenki (61) czy Alexa Bogomolova (89).

W pierwszy dzień potyczki rozpoczną się o godz. 13 czasu polskiego. Sobotni debel przewidziano na godz. 11, a niedziele single na godz. 10.

W jedynej wcześniejszej konfrontacji biało-czerwoni ulegli ZSRR 0:4 w 1974 roku w Warszawie. Zwycięzca spotkania zmierzy się w drugiej rundzie z Chorwatami (4-6 kwietnia).

Janowicz w poniedziałek był w Warszawie na badaniach. Dolegliwości związane z kontuzji stopą z każdym dniem powinny być mniejsze, choć nadal momentami odczuwa ból.

Po występie w narodowych barwach, planuje udział w turniejach ATP w Montpellier, Rotterdamie i Marsylii. Natomiast Przysiężny wybrał imprezy w Montpellier, Memphis, Marsylii i Dubaju.


W niedzielę o godz. 16.30 w hotelu Courtyard by Marriott przy Lotnisku Chopina odbędzie się konferencja prasowa reprezentacji Polski.

Kategoria: