MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Puchar Davisa: Polska – RPA 1:1 – Kubot uległ De Voestowi

Polska remisuje z RPA w meczu o awans do baraży o Grupę Światową Pucharu Davisa.

Pojedynek drugiej rundy Grupy I Euro-Afrykańskiej odbywa się w Zielonej Górze. Pierwszy punkt zdobył Jerzy Janowicz (24 w rankingu).

W drugim Łukasz Kubot (91) przegrał z Rikiem De Voestem (227) 3:6, 7:6 (3), 5:7, 4:6 po 203 minutach walki.

Łukasz obronił breakpointa (1:1). Przełamał Rika (2:1), ale nie utrzymał podania dwa razy z rzędu (2:2, 2:4). Przegrał pierwszego seta (3:6). Popełnił w nim aż 15 niewymuszonych błędów.

Kubot w drugiej partii szybko stracił serwis (0:1). Uzyskał rebreaka (2:2). Zmarnował piłkę setową przy podaniu De Voesta (5:5). W tie-breaku Polak zwyciężył 7:3.

W trzecim secie Łukasz zmarnował dwa breakpointy (2:3). Stracił serwis na sucho (3:5). Obronił trzy piłki setowe, odrobił straty (4:5). Rik zmarnował czwartego setbola (5:5). Wykorzystał jednak piątą okazję (5:7).

Kubot odebrał podanie rywalowi w czwartej partii (2:1). De Voest wywalczył rebreaka (3:3). Luki poprosił o przerwę medyczną. Obronił dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej popełnił podwójny błąd (4:6).

POLSKA – RPA 1:1

Piątek: Janowicz – Andersen 6:4, 6:3, 6:3; Kubot – De Voest 3:6, 7:6 (3), 5:7, 4:6.

Sobota: Fyrstenberg/Matkowski – De Voest/Andersen (godz. 14).

Niedziela: Janowicz – De Voest (godz. 12); Kubot – Andersen.