Polski Tenis

WYNIKI

HUA HIN WTA 250: Andreescu - Kostyuk 6:0, 7:6 (3); Tsurenko - T. Maria 6:1, 6:1; Lin Zhu - Zidansek 6:2, 6:2; Xinyu Wang - Watson 6:3, 6:7 (6), 6:4; LYON WTA 250: Parks - Kovinic 7:5, 6:2; Zanevska - Potapova 3:6, 6:1, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Puchar Davisa: Polska – RPA – gdzie zobaczyć mecz – konferencje

Canal+ w najbliższy weekend pokaże dwa spotkania Pucharu Davisa.

Mecz Polski z RPA – z areny Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze – będzie transmitowany na kanale 109 platformy NC+. Jego stawką jest awans do rywalizacji barażowej o Grupę Światową.

W piątek pierwszy pojedynek rozpocznie się o godz. 16. W sobotę potyczkę deblową zaplanowano na godz. 14. Natomiast kolejne gry odbędą w niedzielne południe. Komentatorami będą Bartosz Ignacik i Michał Chmela.

Natomiast spotkanie USA – Serbia będzie można zobaczyć w NSport. Mecz komentować będą Tomasz Wolfke i Dawid Celt.


Dziś odbyły się konferencje prasowe z udziałem zawodników i kapitanów obydwu ekip.

– Od małego uczymy się grać na hardzie, mączki praktycznie u nas nie ma. Domyślamy się jednak, że Polacy wybrali nawierzchnię z myślą o swoich atutach – powiedział Rik de Voest.

Kapitan zespołu RPA John Laffnie de Jager od stycznia jest trenerem Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego. – Po losowaniu wiele razy żartowaliśmy na temat tego meczu, ale kilka dni temu powiedziałem im, że ojczyzna jest na pierwszym miejscu – stwierdził szkoleniowiec.

Raven Klaasen docenił naszych singlistów. Zauważył, że Łukasz Kubot jest w czołówce światowej już od kilku lat, a niedawno dołączył do niej Jerzy Janowicz, który gra nie tylko skutecznie, ale i efektownie.

Humory dopisują

Kapitan Radosław Szymanik zapewnił, że wszyscy w jego drużynie są zdrowi i z niecierpliwością czekają na piątek, kiedy zacznie się mecz. Pod koniec okazało się, że polskim tenisistom dopisuje także poczucie humoru.

Po serii mniej lub bardziej oczywistych pytań, padło takie: – Łukasz, Jurek, ostatnio gracie debla z różnymi partnerami. Czy nie zastanawialiście się na wspólnymi występami?

– Tak, w sobotę – błyskotliwie odparł Janowicz. Nawet Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy zwykle wychodzą na kort w drugim dniu meczu, roześmiali się głośno.

Potem cała czwórka przez chwilę przekomarzała się, kto z kim ostatnio wygrał debla i co z tego wynika. Cała ekipa opuściła salę konferencyjną w doskonałym nastroju.

Najważniejsze, aby w podobnym nastroju tenisiści opuszczali Zieloną Górę. Radosław Szymanik, zapytany o idealnego (lub wręcz przeciwnie) przeciwnika we wrześniowych barażach o Grupę Światową, przestrzegł, aby tak daleko w przyszłość jeszcze nie wybiegać. – Na to pytanie chętnie odpowiem, ale dopiero w niedzielę.

Kategoria: