Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Alcaraz - Medvedev 6:7 (1), 6:3, 6:4, 6:4; Djokovic - Musetti 6:4, 7:6 (2), 6:4; Olmos/S. Gonzalez - Eikeri/M. Gonzalez 6:3, 7:6 (5); Hsieh/J. Zieliński - Routliffe/Venus 7:6 (0), 6:3.

Puchar Federacji 2015 – z Rosjankami w Krakowie

W Krakowie Polki zagrają z Rosjankami w ćwierćfinale Grupy Światowej Fed Cup 2015.

Mecz odbędzie się w dniach 7-8 lutego. O prawo organizacji spotkania starało się kilka miast. PZT zdecydował, że spotkanie zostanie rozegrane w nowoczesnej Kraków Arenie (na korcie twardym).

– Ogromnie się cieszę, że ten niezwykle prestiżowy mecz odbędzie się w pięknej, nowoczesnej Kraków Arenie. Wielką atrakcją jest udział w tym historycznym wydarzeniu sportowym czołowej zawodniczki świata, krakowianki Agnieszki Radwańskiej i jej siostry Urszuli. Ich pojedynki z bardzo znanymi tenisistkami rosyjskimi sprawią, że Kraków znów znajdzie się w centrum uwagi nie tylko sympatyków sportu – powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Biało-czerwone awansowały do elity drużynowych rozgrywek po wyjazdowych wygranych ze Szwedkami 3:2 i Hiszpankami.

W obydwu meczach świetnie spisały się Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska. Podopieczne Tomasza Wiktorowskiego zajmują siódmą pozycję w ITF Fed Cup Nations Ranking. Rosjanki są trzecie.

W ekipie Sbornej nie występują ostatnio czołowe zawodniczki. W tym roku przegrały z Australijkami 0:4 oraz wygrały z Argentynkami 4:0.

Dopiero w barażu o Grupę Światową wystąpiły Elena Vesnina, Jekaterina Makarova. Ponadto w obydwu meczach walczyły Valeria Solovyeva, Victoria Kan, Irina Khromacheva i Veronika Kudermetova.

Wstępną chęć startu w lutowym pojedynku wyraziła Maria Sharapova, wiceliderka światowej klasyfikacji WTA. W najbliższym czasie powinna się pojawić informacja o biletach.

GRUPA ŚWIATOWA

Ćwierćfinały: Kanada – (1) Czechy (w Quebec City); (3) Włochy – Francja (w Genui); Polska – (4) Rosja (w Krakowie); (2) Niemcy – Australia.

Kategoria: