Polski Tenis

WYNIKI

ROTTERDAM ATP 500: Bublik - A. Zverev 7:5, 6:3; Lajovic - Medvedev 7:6 (4), 6:4; Paul - Sonego 6:4, 7:6 (7); Goffin - Stuff 6:4, 6:0; Nishikori - De Minaur 6:3, 2:6, 7:5; Davidovich Fokina - Bautista Agut 6:2, 7:6 (3); Rublev - A. Murray 7:5, 6:2; Khachanov - Norrie 6:2, 6:2; Chardy/F. Martin - Koolhof/Kubot 6:4, 6:3; BUENOS AIRES ATP 250: Kecmanovic - Monteiro 5:7, 6:3, 6:4; Ramos-Vinolas - Koepfer 7:5, 6:4; Nagal - Garin 6:4, 6:3; Djere - Delbonis 7:6 (1), 6:3; DOHA WTA 500: Kontaveit - Kerber 6:1, 6:4; Azarenka - Siegemund 6:4, 6:2; Kvitova - Pavlyuchenkova 6:1, 6:3; Svitolina - Doi 6:1, 6:2; Pegula - Ostapenko 6:2, 7:5; Sakkari - Keys 6:2, 6:2; Kar. Pliskova - Jabeur 6:4, 4:6, 7:5; LYON WTA 250: Golubic - Lapko 5:7, 6:4, 6:3; Burel - Cornet 6:1, 1:6, 6:3; Tauson - Babos 6:2, 6:3; Ferro - Martincova 6:2, 4:1 i krecz Czeszki; Giorgi - Stojanovic 2:6, 6:1, 7:6 (5); Ninomiya/Voracova - Fręch/Kawa 6:2, 6:4.

Puchar Federacji

przez maka

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na mecze w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej.

Od 31 stycznia do 6 lutego 2011 roku na twardych kortach w Ejlat (Izrael) Polki będą rywalizowały o miejsce w barażach o Grupę Światową II.

Kapitan Tomasz Wiktorowski powołał do drużyny Magdę Linette (177 w rankingu WTA), Urszulę Radwańską (193) oraz Klaudię Jans (47 wśród deblistek) i Alicję Rosolską (49).

W składzie nie ma najlepszej polskiej zawodniczki – Agnieszki Radwańskiej (14 ) – co do której nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie sezon.

Obok naszej reprezentacji zagrają: Austria, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Dania, Wielka Brytania, Grecja, Węgry, Izrael, Łotwa, Luksemburg, Holandia, Rumunia i Szwajcaria.

W zawodach pojawi się prawdopodobnie wiele czołowych tenisistek świata. Zagrają m.in. liderka rankingu Dunka Carolie Wozniacki czy Białorusinka Victoria Azarenka (10).

Pojawić się mają również: Izraelka Shahar Peer (13), Rumunka Alexandra Dulgheru (29), Bułgarka Tsvetana Pironkova (35) czy Węgierka Agnes Szavay (37).

Drużyny w wyniku losowania zostaną podzielone na cztery grupy. Triumfatorzy tych potyczek zagrają o dwa miejsca premiowane awansem do baraży.

Dwie wyłonione w ten sposób ekipy w dniach 23-24 kwietnia zagrają o awans do Grupy Światowej II na sezon 2012.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności