Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Samsonova - Haddad Maia 6:3, 6:0; LYON ATP 250: Etcheverry - Koepfer 6:4, 6:1; Darderi - Rinderknech walkower.  

Puchar Federacji – Belgijki bez Wickmayer przeciwko Polkom

Belgijki nie zagrają w najsilniejszym składzie przeciwko Polkom w spotkaniu Pucharu Federacji.

Biało-czerwone (18 w rankingu Fed Cup) w barażach o Grupę Światową II (20-21 kwietnia) powalczą z Belgijkami (13) w hali w Koksijde na nawierzchni twardej (Courtsol Pro, piłi Dunlop).

Polki przegrały z nimi w Bydgoszczy 2:3 w 2010 roku. Po punkt w singlu sięgnęła Agnieszka Radwańska. W deblu – już przy stanie 1:3 – wygrały Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska.

W zespole gospodyń wystąpią: Kirsten Flipkens (23 w klasyfikacji WTA), Alison Van Uytvanck (181), An-Sophie Mestach (330) i Ysaline Bonaventure (399).

Zabraknie narzekającej na lekki uraz ramienia Yaniny Wickmayer (35), której także nie uśmiechał się start na korcie twardym.

Tomasz Wiktorowski powołał Agnieszką Radwańską (4), Urszulę Radwańską (32), Katarzynę Piter (344) i Alicję Rosolską (965).

Kwietniowe mecze odbędą się już w pełnym wymiarze (cztery single i debel). Czwarty singiel nie zostanie rozegrany w przypadku, gdy jedna z ekip będzie wygrywała 3:0.

W sobotę pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 13.30. W niedzielę początek gier o godz. 12.30.

PARY BARAŻOWE

O Grupę Światową II: Belgia – Polska, Francja – Kazachstan, Argentyna – Wielka Brytania, Ukraina – Kanada.

O GRUPĘ ŚWIATOWĄ I: Niemcy – Serbia, Australia – Szwajcaria, Hiszpania – Japonia, USA – Szwecja.

Kategoria: