MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Puchar Federacji Fed Cup – Polska – Szwecja 1:2

Polki przegrały ze Szwedkami grę o awans do barażu o Grupę Światową II.

Biało-czerwone rywalizowały w Pucharze Federacji w Ejlacie w Izraelu. W grupie D wygrały z tenisistkami z Luksemburga (3:0), Chorwacji (3:0) i Rumunii (2:1).

Dziś przegrały ze Szwedkami, które triumfowały w grupie B (1:2). W pierwszym pojedynku Urszula Radwańska (85 w rankingu WTA) przegrała w niespełna godzinę z Sofią Arvidsson (74) 1:6, 2:6.

W każdym z setów dała się przełamać dwa razy. Nie była w stanie odrobić strat.

W drugim meczu Agnieszka Radwańska (6) wygrała z Johanną Larsson (58) 6:1, 6:0.

W pierwszym secie Isia uzyskała dwa breaki (6:1). W drugiej partii przełamała Szwedkę w pierwszym, trzecim i piątym gemie (6:0).

Losy meczu rozstrzygnął pojedynek deblowy. Siostry Radwańskie uległy Arvidsson i Larsson 4:6, 3:6.

W pierwszym secie Polki straciły podanie (1:2). Natychmiast zdobyły rebreaka (2:2), jednak po raz drugi nie utrzymały serwisu (2:3).

Ponownie odrobiły straty (3:3). Trzeci raz zostały przełamane (4:5). Obroniły pierwszą piłkę setową, ale przegrały (4:6).

Biało-czerwone żle rozpoczęły drugą partię (0:1). Wywalczyły przełamanie powrotne (1:1). Nie utrzymały podania (2:3). Po raz trzeci straciły serwis (3:6).

Reprezentacja Szwecji wywalczyła prawo występu w kwietniowym barażu o Grupę Światową II. Polska pozostanie w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej.

POLSKA – SZWECJA 1:2

U. Radwańska – S. Arvidsson 1:6, 2:6; A. Radwańska – J. Larsson 6:1, 6:0; A. Radwańska/U. Radwańska – Arvidsson/Larsson 4:6, 3:6.

AUSTRIA – WIELKA BRYTANIA 0:2

Mayr-Achleitner – Keothavong 6:7 (5), 3:6; Paszek – Baltacha 1:6, 4:6.