BARCELONA ATP 500: Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower.

Puchar Federacji: Polska – Belgia 1:1 – punkt Agnieszki

Polki remisują z Belgijkami po pierwszym dniu rywalizacji w Pucharze Federacji.

Mecz barażowy o Grupę Światową II odbywa się w hali w Koksijde na nawierzchni twardej (Courtsol Pro, piłki Dunlop).

Polki przegrały z nimi w Bydgoszczy 2:3 w 2010 roku. W zespole gospodyń walczyły: Kirsten Flipkens (23 w klasyfikacji WTA), Alison Van Uytvanck (181), An-Sophie Mestach (330) i Ysaline Bonaventure (399).

Tomasz Wiktorowski powołał Agnieszką Radwańską (4), Urszulę Radwańską (32), Katarzynę Piter (344) i Alicję Rosolską (965).

W sobotę pierwszy punkt zdobyła Agnieszka (4 w rankingu WTA) pokonując Van Uytvanck (181) 6:2, 6:4. – Szczególnie w drugim secie, kiedy rywalka zaczęła grać lepiej, bardziej agresywnie, musiałam zagrać swój najlepszy tenis, by wygrać ten mecz – podkreśliła Iśka.

Polka zdobyła breaka (1:0). Nie wykorzystała breakpointa (3:2). Wybroniła się przed stratą podania (4:2). Isia po raz drugi przełamała rywalkę (5:2). Skutecznie serwowała na seta (6:2).

W drugiej partii gemy dla podających (4:4), choć w piątym Aga miała kilka szans na breaka. Odebrała podanie Belgijce na sucho (5:4). Obroniła trzy breakpointy i przy pierwszym meczbolu zakończyła seta (6:4) i całe spotkanie.

W drugim pojedynku Urszula (32 ) nie sprostała Flipkens (22) 4:6, 3:6. – Przeciwniczka grała bardzo dobrze grała. Jej tenis jest niewygodny. Mnie w kilku momentach zawiódł serwis – zaznaczyła Ula.

Ula przełamała Kirsten na sucho (2:1), ale nie utrzymała serwisu (2:2). Straciła podanie po raz drugi (2:4), ale natychmiast odrobiła stratę (3:4). Wybroniła trzy breakpointy (4:4). Została przełamana po raz trzeci. Przegrała pierwszą partię przy drugiej piłce setowej (4:6).

W drugim secie gemy dla serwujących do stanu (1:2). Dwa kolejne trafiły na konta odbierających (2:3). Polka ponownie nie utrzymała podania (3:5). Nie zdołała odrobić straty (3:6).

Agnieszka Radwańska przed sobotnim spotkaniem z Alison Van Uytvanck otrzymała nagrodę Fed Cup Heart Award i czek na tysiąc dolarów, który przeznaczyła na fundację im. Brata Alberta.

– To bardzo miłe uczucie. Jestem bardzo szczęśliwa i doceniam tą nagrodę. Przeznaczam nagrodę na polską fundację i mam nadzieję, że te pieniądze pomogą innym – powiedziała krakowianka.