Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - A. Zverev 7:6 (2), 6:4; Sinner - Zh. Zhang 6:4, 7:6 (3); LONDYN ATP 500: Musetti - Thompson 6:3, 3:6, 6:3; T. Paul - Korda 6:4, 7:6 (2); BERLIN WTA 500: Kalinskaya - Azarenka 6:1, 6:7 (3), 6:1; Pegula - Siniakova 7:6 (3), 3:6, 6:3; Gauff - Jabeur 7:6 (9) i krecz Ons; Kalinskaya - Sabalenka 5:1 i krecz Aryny; BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Cocciaretto 6:2, 6:2; Tomljanovic - Potapova 7:6 (5), 6:4; GAIBA WTA 125: Parks - Bandecchi 6:3, 1:6, 6:3; Pera - Errani 4:6, 7:5, 6:3.

Puchar Federacji – Wiktorowski podał skład

Polki o powrót do Grupy Światowej II Pucharu Federacji powalczą w Ejlacie.

Turniej strefowy Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej – podobnie jak w ubiegłym roku – odbędzie się na twardych kortach w Eljacie (1-4 lutego).

Kapitan Polek Tomasz Wiktorowski powołał Agnieszkę i Urszulę Radwańskie, Magdę Linette oraz Alicję Rosolską.

Do rywalizacji przystąpi 15 zespołów, które zostaną podzielone na grupy. Ich losowanie w poniedziałek o godz. 11.

Zasady

Najlepsze drużyny ze wszystkich grup awansują do dogrywki, z której dwa zwycięskie zespoły otrzymają szansę występu w barażu (play off) o Grupę Światową II.

Najsłabsze w każdej grupie wyłonią z kolei dwie reprezentacje, które zostaną relegowane do Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej.

Ewentualnymi rywalkami biało-czerwonych będą tenisistki z Izraela, Austrii, Wielkiej Brytanii, Bośni, Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Grecji, Luksemburga, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji i Węgier.

Składy przeciwniczek

Austria: Tamira Paszek, Patricia Mayr-Achleitner, Yvonne Meusburger, Sandra Klemenschits.

Bośnia i Hercegowina: Jasmina Tinjic, Mervana Jugic-Salkic, Jasmina Kajtazovic, Anita Husaric.

Bułgaria: Tsvetana Pironkova, Dia Evtimova, Elitsa Kostova, Isabella Shinikova.

Chorwacja: Petra Martic, Mirjana Lucic, Ani Mijacika, Donna Vekic.

Estonia: Kaia Kanepi, Eva Paalma, Margit Ruutel, Anett Kontaveit.

Wielka Brytania: Elena Baltacha, Anne Keothavong, Heather Watson, Laura Robson.

Grecja: Eleni Daniilidou, Despoina Papamichail, Maria Sakkari, Stefanou Agni.

Węgry: Timea Babos, Reka Luca Jani, Katalin Marosi, Vaszilisza Bulgakova.

Izrael: Shahar Peer, Julia Glushko, Keren Shlomo, Deniz Khazaniuk.

Luksemburg: Mandy Minella, Anne Kremer, Claudine Schaul, Laura Correia.

Holandia: Arantxa Rus, Michaella Krajicek, Bibiane Schoofs, Kiki Bertens.

Portugalia: Michelle Larcher De Brito, Maria Joao Koehler, Barbara Luz, Margarida Moura.

Rumunia: Monica Niculescu, Irina Begu, Simona Halep, Alexandra Dulgheru.

Szwecja: Johanna Larsson, Sofia Arvidsson, Hilda Melander, Ellen Allgurin.

Kategoria: