Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Sabalenka - Linette 7:6 (1), 6:2; Rybakina - Azarenka 7:6 (4), 6:3; Nys/Zieliński - Chardy/F. Martin 6:3, 5:7, 6:3; Hijikata/Kubler - M. Granollers/H. Zeballos 6:4, 6:2.

Puchar Hopmana 2014 – Polacy zagrają w Perth

Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz będą reprezentowali nasz kraj w nieoficjalnych mistrzostwach świata w grze mieszanej.

Polacy po raz pierwszy zagrają w Hyundai Hopman Cup. Impreza pod egidą ITF odbywa się w Perth od 1989 roku.

Pierwszymi zwycięzcami zostali Helena Sukova i Miloslav Mecir. W tym sezonie triumfowali Anabel Medina Garrigues i Fernando Verdasco.

Australijskie zawody rozpoczną się już 28 grudnia. Potrwają do 4 stycznia. Właśnie w Perth biało-czerwoni świętować będą nadejście nowego roku.

– Witamy w Perth drużynę Polski. Radwańska i Janowicz to kolejne gwiazdy w imprezy. Jej obsada powinna być bardzo mocna – mówi Steve Ayles, dyrektor Pucharu Hopmana.

– Nigdy nie grałam z Jerzykiem miksta, a swój ostatni mecz w grze mieszanej rozegrałam chyba pięć lat temu – dodała Agnieszka. – Będzie okazja do świetnej zabawy i do dobrego przygotowania się do Australian Open.

– Polska po raz pierwszy zagra w Pucharze Hopmana. Stworzymy dobrą drużynę – podkreślił Jerzy. – Jedyną okazją do wspólnej gry z Agnieszką przed startem w Perth, może być gra w US Open.

Ponadto w Perth powalczą na pewno Samantha Stosur i Bernard Tomic.

Kategoria: