MADRYT: Cirstea - Eala 6:3, 6:7 (6), 6:4; Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Haddad Maia - Errani 6:3, 6:2; E. Navarro - Podoroska 6:2, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Gauff - Rus 6:0, 6:0; Yastremska - Arango 0:6, 7:5, 6;4; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6); Samsonova - Osaka 6:2, 4:6, 7:5; Ostapenko - Bouzas Maneiro 6:3, 6:1; Carle - V. Kudermetova 6:4, 6:4; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5; Purcell - Giron 4:6, 6:4, 7:6 (2); Monteiro - Lajovic 6:4, 6:3; Arnaldi - O'Connell 6:4, 6:1; Bautista Agut - Galan 7:6 (4), 4:6, 6:1; Mensik - Hanfmann 6:4, 7:6 (3); Kecmanovic - Zh. Zhang 6:3, 6:2; Kotov - Ramos-Vinolas 6:3, 6:4; Nadal - D. Blanch 6:1, 6:0.

Puchar Hopmana 2014 – Polska – Francja 1:2 w finale

Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil walczyli w Perth w finale Pucharu Hopmana.

W fazie grupowej nieoficjalnych mistrzostwach świata w grze mieszanej pokonali Włochów 3:0, Kanadyjczyków 2:1 i Australijczyków 2:1.

Rywalami Polaków byli Alize Cornet i Jo-Wilfried Tsonga. Francuzi wygrali z Czechami 2:1, Amerykanami 2:1 i Hiszpanami 3:0. Jako pierwsi na kort wyszli Panfil i Tsonga.

0:1

Grzegorz przegrał pierwszego seta 3:6. W drugim gemie obronił cztery breakpointy i utrzymał podanie. W szóstym Francuz wywalczył przełamanie. Polak nie zdołał odrobić strat.

Bardzo trudny początek drugiej partii. Panfil wybronił się od stanu 0:40. Mimo pięciu okazji Tsongi na przełamanie, utrzymał serwis (1:0). Także w trzecim gemie obronił się przed stratą podania.

Grzegorz odebrał serwis rywalowi (5:3). Własnym podaniem, przy ogromnym dopingu polskich kibiców, zakończył tego seta (6:3).

W czwartym gemie decydującej partii pojedynku Polak został przełamany. Obronił breakpointa, zdobył dwa kolejne punkty i utrzymał serwis (2:4). Tsonga nie pozwolił sobie już wyrwać zwycięstwa (3:6).

1:1

Radwańska po dramatycznym spotkaniu wygrała z Cornet. W pierwszej partii szybko przełamała Francuzkę (2:0). Obroniła breakpointa (4:1). Skutecznie serwowała na seta (6:3).

W drugiej partii długo było bez breaków (4:4). W dziewiątym gemie Cornet nie utrzymała podania (5:4). Iśka nie wykorzystała piłki meczowej. Straciła serwis, gdyż obroniła sześć z siedmiu breakpointów (5:5).

W tie-breaku Alize zmarnowała cztery setbole (3:6, 6:7). Wykorzystała piątą okazję (7:9). W decydującym secie Agnieszka wywalczyła breaka w czwartym gemie (3:1). Podwójne przełamanie dało jej zwycięstwo w partii (6:2) i całym pojedynku.

1:2

Gra mieszana to popis Francuzów. Biało-czerwoni pierwszego gema zdobyli przy stanie 0:6, 0:2.

POLSKA – FRANCJA 1:2

Panfil – Tsonga 3:6, 6:3, 3:6; A. Radwańska – Cornet 6:3, 6:7 (7), 6:2; A. Radwańska/Panfil – Cornet/Tsonga 0:6, 2:6.