MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Radan Tur Gliwice Open – porażka Jerzyka

W finale I Międzynarodowych Mistrzostwach Gliwic Jerzy Janowicz walczył z Dusanem Lojdą.

Czech pokonał Jerzyka 7:6 (7), 7:6 (6). Spotkanie było bardzo wyrównane. Każdy z zawodników mógł zakończyć je zwycięsko. Polak był zresztą blisko tego sukcesu, bowiem w tie-breaku pierwszego seta prowadził (5:1).

Niestety, chwila dekoncentracji, kilka nieszczęśliwych uderzeń spowodowało, że Czech zdołał wyrównać (5:5). Janowicz ponownie objął prowadzenie (7:6). Jednak w tym momencie popełnił podwójny błąd serwisowy (7:7). Ostatnie dwie piłki należały już do Dusana.

Drugi set przeplatany był wspaniałymi zagraniami i fatalnymi błędami obu zawodników. Toczył się zgodnie z regułą własnego serwisu (6:6). Ponownie więc doszło do tie-breaku, także zaciętego, ale jednak wygranego przez Lojdę .

Dla 19-letniego Polaka dzisiejszy finał był szansą na trzecią wygraną w tym roku. W lutym łodzianin zwyciężył w futuresie w Baku. Pokonał Rosjanina Michaiła Ledovskikha 6:4, 7:6. Tydzień temu triumfował w Koszalinie. Wygrał z Adrianem Garcią 6:7, 6:3, 6:3.

22-latek z Prostojeva jest aktualnie 216 rakietą świata. Dwa tygodni temu zwyciężył w Kraków Open, w finale pokonując Adriana Garcię 6:2, 7:5.

Finał: Lojda – Janowicz 7:6 (7), 7:6 (6).