MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Radar Tur Gliwice Open – Błażej i Grzegorz najlepsi w deblu

W piątek w Gliwice Open rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe singla oraz półfinały i finał gry podwójnej.

W walce o 1/2 finału zobaczyliśmy trzech Polaków, Czecha, Norwega, Kanadyjczyka, Niemca i Ukrainca.

Około godz. 12 na kort wyszedł pierwszy z polskich zawodników. Jerzy Janowicz pokonał Stanislava Poplavskyyego 3:6, 6:0, 6:0. W pierwszym secie Ukrainiec serwis i każde z możliwych uderzeń posyłał Jerzykowi na backhand. Polak popełnial mnóstwo błędów i przegrał do 3.

W dwóch kolejnych setach łodzianin zagrał z większą werwą, szybciej dochodził do piłek, sprawniej się ustawiał, posyłał bombowe serwisy i pewne uderzenia z forehandu, a co najciekawsze, nawet backhand funkcjonowął poprawnie. Rywal starał się wybić naszego zawodnika z uderzenia, ale bezskutecznie. Janowicz nie oddał mu w dwóch następnych setach ani jednego gema.

19-latek z Ukrainy jest 1035 w rankingu ATP. W niedawnym turnieju w Katowicach przegrał w 1. rundzie z Piotrem Gadomskim.

Po Jerzyku swój mecz rozegrał Adam Chadaj i on także wywalczył awans. Polak pokonał Patricka Tauberta (641) z Niemiec 7:6 (4), 6:1.

Mecz był niezwykle wyrównany, obaj zawodnicy grali mocną długą piłką z głębi kortu, czekając na błąd przeciwnika. Do stanu 5:5, obaj wygrywali swoje podania.

W 11. gemie Chadaj przy swoim podaniu popełnił kilka niewymuszonych błędów w wyniku czego Niemiec wyszedł na prowadzenie 6:5. Chadaj pokazał jednak charakter. W 12 gemie zagrał z jeszcze większą energią i odrobił stratę. W tie- breaku równowaga utrzymywała się do stanu 4:4. Kolejną piłkę wygrał Adam, a przy dwóch następnych Taubert popełnił dwa podwójne błędy.

W drugiej partii w decydujących piłkach lepszy okazywał się Polak. Zwycieżył 6:1.

W meczu dnia Błażej Koniusz (na zdjęciu) przegrał z numerem 1 imprezy Dusanem Lojdą (247). Rywal pozwolił Polakowi na zdobycie tylko czterech gemów. Czech to zwycięzca rozgrywanego dwa tygodnie temu Kraków Open.

W finale gry podwójnej, który zostanie rozegrany jeszcze dziś, zagrają Koniusz i Grzegorz Panfil.

Ćwierćfinały: Tveit – Chvojka 6:7 (2), 6:2, 6:3; Janowicz – Poplavskyy 3:6, 6:0, 6:0; Chadaj – Taubert 7:6 (4), 6:1; Lojda – Koniusz 6:1, 6:3.

Debel

Półfinały: Fidirko/Vasilevski – Gawron/Kapaś 6:4, 4:6, 10:8; Koniusz/Panfil – Chvojka/Frandji 6:1, 6:1.

Finał: Koniusz/Panfil – Fidirko/Vasilevski 6:3, 6:1.