MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Radwańska lepsza od Makarovej

Agnieszka Radwańska po raz drugi w karierze pokonała Ekateriną Makarovą. Polka awansowała do trzeciej rundy turnieju w Miami.

Radwańska76
Makarova             50

Spotkanie rozpoczęła Isia, która prowadziła 40:0, ale zwyciężyła gema na przewagi (1:0). Pewnie wygrała swoje podanie Rosjanka (1:1). W czwartym gemie Polka wykorzystała jednego z dwóch breakpointów (3:1). Rosjanka szybko odrobiła straty (3:2), ale Agnieszka nie odpuszczała. Znów odebrała podanie rywalce (4:2). Po czwartym breaku z rzędu, Makarova wyrównuje (4:4). Isia zdobyła gema przy własnym serwisie (5:4), a kilka minut póżniej nie wykorzystała trzech piłek setowych (5:5). Aga zmobilizowała się i sięgnęła po dwa następne gemy i pierwszego seta (7:5). Partia trwała aż 59 minut. Isia wykorzystała tylko 3 z 13 brakpointów.

Drugi set to popis Radwańskiej. Rosjanka zmarnowała dwie szanse na przełamanie Isi, a po chwili sama przegrywała swój serwis trzy razy. Polka dominowała na korcie. Wygrała 26 z 33 akcji.

Koleją rywalką Agi będzie Serbka Ana Ivanović.