MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Radwańska pokonała Schiavone

Agnieszka Radwańska wygrała z Francescą Schiavone walkę o ćwierćfinał turnieju w Eastbourne.

A. Radwańska66
F. Schiavone32

Polka w pierwszym gemie obroniła dwa breakpointy (1:0). Włoszka z trudem wyrównała (1:1). Nadal bez przełamań do stanu 3:2.

W szóstym gemie Radwańska uzyskała breaka, wykorzystała pierwszą okazję (4:2). Schiavone zmarnowała dwie szanse na rebreka (5:2).

Agnieszka wygrała pierwszego seta (6:3) po 41. minutach. Zwyciężyła w nim w czterech akcjach więcej od rywalki (34-30).

Krakowianka nie zwalnia tempa. Przełamała Frankę (2:0). Nie wykorzystała dwóch okazji na podwójnego breaka (2:1).

Następnej szansy już nie zmarnowała (4:1). Triumfowała w drugiej partii (6:2).

Polka potrzebowała 76 minut, aby pokonać doświadczoną Włoszkę. Isia ani razu nie dała się przełamać. Imponowała skutecznością drugiego podania. W ćwierćfinale zmierzy się z Czeszką Petrą Kvitovą.