MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Radwańska pokonuje Scheepers

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju w Stanford, wygrywając z Chanelle Scheepers z RPA.

Radwańska746
Scheepers563

Agnieszka rozpoczęła od wygrania swojego serwisu (1:0), w następnym gemie ma szansę na breaka. Rywalka obroniła breakpointa, ale przy drugim popełniła podwójny błąd serwisowy i straciła podanie (2:0).

Polka obroniła trzy breakpointy i utrzymała podanie (3:0). Chanelle zdobywa pierwszego gema (3:1). W szóstym gemie Isia przełamuje przeciwniczkę po raz drugi (5:1).

Scheepers odrobiła część strat (5:2), zdobyła kolejnego gema przy swoim serwisie (5:3). Przy drugim z trzech breakpointów wywalczyła breaka i jest bliska wyrównania stanu seta (5:4).

Rywalka obroniła cztery setbole i doprowadziła do równowagi (5:5). Dwa podwójne błędy serwisowe Chanelle i Agnieszka ma kolejne trzy piłki setowe. Drugą z nich kończy pierwsza partię 7:5.

W 2. gemie Isia wykorzystuje pierwszego z trzech brekpointów. Prowadzi (2:0). Przeciwniczka wywalczyła rebreaka (2:1), a w następnym gemie wyrównała stan seta (2:2).

Nie bez problemów Polka utrzymała podanie (3:2). Kolejne gemy dla serwujących (4:4). W dziewiątym nasza tenisistka została przełamana (4:5). Chanelle swoim gemem kończy 2. seta 6:4.

W decydującej partii bez przełamań do stanu (2:1). Czwarty gem przyniósł breaka dla Agnieszki (3:1), która przy swoim podaniu przegrywa do zera (3:2).

Radwańska od stanu (0:40) wygrywa sześć kolejnych piłek i utrzymuje serwis (4:3), aby w następnym gemie przełamać rywalkę (5:3). Pierwsza piłka meczowa daje Polce zwycięstwo w decydującej partii 6:3.

Agnieszka w walce o 1/4 finału zagra z Ukrainką Olgą Savchuk.