MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Radwańska przegrała z Kerber

Agnieszka Radwańska uległa Angelique Kerber w meczu pierwszej rundy turnieju w Pekinie. Mecz trwał prawie 3 godziny i obfitował w wiele zwrotów sytuacji.

A. Radwańska765
A. Kerber577

Isia rozpoczęła pojedynek i od razu straciła podanie. Angie wykorzystała drugiego breakpointa (0:1). Łatwy gem Kerber, która gra agresywnie i skutecznie (0:2). Ma już na koncie podwójnego breaka (0:3).

Agnieszka nie wykorzystała trzech breakpointów. Dopiero czwarta szansa dała jej przełamanie (1:3). Radwańska odrabia straty, mimo że znów dwie okazje na breaka miała Angelique (2:3).

Pewny gem Kerber (2:4). Isia znów była w opałach. Obroniła pięć breakpointów (3:4) i uzyskała przełamanie powrotne (4:4). Radwańska przyspieszyła (5:4). Angie nie odpuszczała (6:5), ale w 12. gemie Polka przełamała rywalkę. Wykorzystała pierwszą piłkę setową po 69 minutach walki (7:5).

Isia żle rozpoczęła drugą partię. Straciła podanie (0:1), ale szybko wywalczyła rebreaka (1:1). Seria przełamań (1:2), którą przerwała Kerber (1:3). Aga po raz trzeci z rzędu nie zdobyła gema przy własnym serwisie (1:4).

Polka znów zabrała się za odrabianie strat. Po podwójnym błędzie Angelique jest gorsza tylko o breaka (2:4). Doprowadziła już do wyrównania (4:4). Zdobyła czwartego gema z kolei (5:4). Angie wytrzymała presję (5:5).

Dziewczyny doprowadziły do tie-breaka. W nim to Kerber była skuteczniejsza i wygrała pewnie (7:3).

Decydującego seta lepiej rozpoczęła Niemka. Utrzymała podanie (0:1), a potem przełamała Agę (0:2). Agnieszka zdobyła pierwszego gema (1:3), a w kolejnym odrobiła stratę breaka (2:3). Łatwe gemy serwujących (3:4).

W ósmym gemie Polka obroniła breakpointa (4:4), a w kolejnym zdobyła przełamanie (5:4). Agnieszka serwowała na mecz, ale nie utrzymała podania (5:5). Angie znów na prowadzeniu (5:6). Wykorzystała pierwszą piłkę meczową (5:7).

Radwańska nie obroni punktów za ubiegłoroczny finał (700). Kerber zagra w drugiej rundzie z Rumunką Alexandrą Dulgheru.