MADRYT: Świątek - Xiyu Wang 6:1, 6:4; Cirstea - Eala 6:3, 6:7 (6), 6:4; Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Haddad Maia - Errani 6:3, 6:2; E. Navarro - Podoroska 6:2, 6:1; Stephens - Mertens 3:6, 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Gauff - Rus 6:0, 6:0; Yastremska - Arango 0:6, 7:5, 6;4; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6); Samsonova - Osaka 6:2, 4:6, 7:5; Ostapenko - Bouzas Maneiro 6:3, 6:1; Carle - V. Kudermetova 6:4, 6:4; Jabeur - Schmiedlova 6:4, 5:7, 6:3; L. Fernandez - Potapova 7:5, 6:3; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5; Purcell - Giron 4:6, 6:4, 7:6 (2); Monteiro - Lajovic 6:4, 6:3; Arnaldi - O'Connell 6:4, 6:1; Bautista Agut - Galan 7:6 (4), 4:6, 6:1; Mensik - Hanfmann 6:4, 7:6 (3); Kecmanovic - Zh. Zhang 6:3, 6:2; Kotov - Ramos-Vinolas 6:3, 6:4; Nadal - D. Blanch 6:1, 6:0; Medjedovic - Kovacevic 4:6, 7:5, 6:4; Fonseca - Michelsen 4:6, 6:0, 6:2.

Radwańska w trzeciej rundzie

Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Vanię King w drugiej rundzie Rogers Cup w Montrealu.

A. Radwańska66
V. King03

Jako pierwsza serwowała Amerykanka, Isia przełamała ją do zera (1:0). Dołożyla swoje podanie (2:0). Polka dominuje na korcie, wywalczyła drugiego breaka na sucho. King jak na razie wygrała dwa punkty, w tym jeden po błędzie serwisowym Agnieszki (3:0).

Vania ma dwie szanse na odrobienie części strat. Isia wygrała cztery piłki z rzędu i utrzymała serwis. Prowadzi (4:0). Trzecie przełamanie dla Krakowianki (5:0). Po 21 minutach, Agnieszka, drugą piłką setową kończy pierwszego seta 6:0.

Drugą partię Polka rozpoczęła od odebrania podania rywalce (1:0) i wygrania własnego gema serwisowego (2:0). Amerykanka otwiera konto w tym meczu, zdobywa pierwszego gema (2:1). Agnieszka obroniła breakpointa (3:1).

Pewna i skuteczna gra Isi przyniosła jej kolejnego breaka (4:1). Radwańska w kłopotach, obroniła dwa breakpointy, ale trzecim rywalka odrobiła stratę jednego przełamania (4:2).

Polka odpowiedziała breakiem numer 3 w tym secie (5:2). Nie wykorzystała swojego serwisu, aby zakończyć to spotkanie. Vania obroniła piłkę meczową i wywalczyła przełamanie (5:3).

Podwójny błąd serwisowy King dał Agnieszce drugiego meczbola, którym kończy seta 6:3 i cały mecz.

Isia w pojedynku o awans do 1/4 finału zmierzy się z Rosjanką Swietłaną Kuznetsovą. Dla Agnieszki będzie to szansa na rewanż za przegrany finał w San Diego.

21-letnia Vania jest obecnie 79 tenisistką świata, najwyższą pozycję – 50 – zajmowała w 2006. Ma na swoim koncie jedną wygraną zawodową imprezę w Bangkoku (2006).

Znacznie lepszy dorobek ma w grze deblowej. Zwyciężała w 11 zawodach, m.in. wywalczyła tytuł w tegorocznym Wimbledonie (z Jarosławą Szwedową). Jej najlepszy wynik singlowy w tym sezonie to półfinał turnieju w Strasburgu.

Agnieszka spotkała się z Vanią raz, w 2008 w Pattaya. Po bardzo zaciętym pojedynku Isia wygrała 7:5, 7:6 (5).