MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Roland Garros 2013 – awans Przysiężnego i Janowicza

Michał Przysiężny i Jerzy Janowicz zagrają w drugiej rundzie Rolanda Garrosa.

Michał Przysiężny (133 w klasyfikacji ATP) po raz drugi wygrał z Rhynem Williamsem (121) 6:3, 6:7 (5), 7:5, 7:5. Pokonał też Amerykanina w trzeciej rundzie eliminacji (6:4, 6:4).

Ołówek uzyskał breaka w szóstym gemie (4:2). Utrzymał przewagę do końca pierwszego seta (6:3). W drugiej partii Rhyne przełamał Michała (2:4), ale szybko stracił podanie (3:4). W tie-breaku Przysiężny przegrał 5:7, choć prowadził już 5:3.

W trzecim secie głowianin zdobył kluczowego breaka w dwunastym gemie (7:5). W czwartym decydujące przełamanie także uzyskał w dwunastym gemie (7:5).

Jerzy Janowicz (23) wygrał z Hiszpanem Albertem Ramosem (64) 7:6 (3), 7:5, 6:3.

Bez przełamań w pierwszym secie (6:6). W tie-breaku Jurek triumfował 7:3. W drugiej partii Polak zmarnował breakpointa (4:4). Po raz pierwszy stracił podanie (4:5). Szybko uzyskał rebreaka (5:5). Po raz drugi z rzędu przełamał Hiszpana (7:5).

Łodzianin obronił trzy breakpointy (1:0). Zmarnował trzy szanse na breaka (2:2). W ósmym gemie przełamał podanie rywala (5:3). Obronił breakpointa. Wykorzystał pierwszą piłkę meczową (6:3).

Łukasz Kubot (107) trafi we wtorek na Francuza Maxime Teixeirę (284). W drugiej rundzie Janowicz zagra z Holendrem Robinem Haase (66), a Przysiężny z Francuzem Richardem Gasquetem (9).