STUTTGART WTA 500: Rybakina - Paolini 6:3, 5:7, 6:3; ROUEN WTA 250: Stephens - Yuan 6:2, 6:2; BARCELONA ATP 500: Etcheverry - Norrie 7:6 (4), 7:6 (1); MONACHIUM ATP 250: Garin - A. Zverev 6:4, 6:4; Fritz - Draper 4:6, 6:3, 7:6 (1); BUKARESZT ATP 250: Fucsovics - Moutet 4:6, 6:4, 6:1; F. Cerundolo - Coria 7:5, 6:1; Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1; Mladenovic - Lepchenko 6:3, 6:4; Pera - F. Jorge 6:4, 6:1.

Roland Garros 2014 – awans Radwańskiej i Janowicza

W Paryżu rozgrywany jest drugi w tym roku wielkoszlemowy turniej Roland Garros 2014.

W drabinkach głównych singla z Polaków walczą Agnieszka Radwańska (trzecia w klasyfikacji WTA), Urszula Radwańska (79), Katarzyna Piter (95), Jerzy Janowicz (23 w ATP), Łukasz Kubot (63) i Michał Przysiężny (102).

A. Radwańska jest rozstawiona z nr 3. Wygrała z Chinką Shuai Zhang (34) 6:3, 6:0. Mecz był wyrównany tylko do stanu 3:3 (sześć przełamań z rzędu). Kolejne dziewięć gemów powędrowało na konto krakowianki.

– Jestem zadowolona ze zwycięstwa w dwóch setach i z tego, że spędziłam tylko godzinę na korcie – powiedziała po meczu Radwańska.

Iśka pokonała też Czeszkę Karolinę Pliskovą (53) 6:3, 6:4. W kluczowych momentach setów Polka była skuteczniejsza od rywalki. W trzeciej rundzie spotka się z Chorwatką Ajlą Tomljanovic (72).

U. Radwańskiej przyszło rywalizować ze Słowaczką Magdaleną Rybarikovą (35). Skreczowała przy stanie 6:4, 4:6, 0:3 z powodu kontuzji nogi, której nabawiła się w Rzymie.

– Wrócę, jak tylko noga będzie całkowicie zdrowa. Zrobię przerwę, aż ją całkowicie wyleczę i dopiero wrócę na kort – mówiła na konferencji Urszula.

Piter przegrała z Niemką Angelique Kerber (9) 3:6, 1:6. W całym spotkaniu Polka pięciokrotnie straciła podanie.

Drabinka singla kobiet Roland Garros – Kliknij tutaj

Janowicz (nr 22) pokonał Victora Estrellę Burgosa (Dominikana, 100) 6:1, 6:4, 6:7 (6), 6:4. Pierwsze dwa sety szybko wygrał łodzianin. W trzecim musiał odrabiać straty. W tie-breaku zmarnował meczbola. W czwartej partii przełamał rywala w decydującym momencie.

– Wygrałem w pierwszej rundzie i to jest dla mnie bardzo ważne. Czuję się dobrze, ciężko trenowałem. Jestem dobrze przygotowany pod względem motorycznym. Ten mecz doda mi pewności siebie. Już nie mogę się doczekać drugiej rundy – podkreślił Janowicz.

W drugim spotkaniu Janowicz wygrał z Finem Jarkko Nieminem (60) 7:6 (4), 7:6 (4), 6:4. Kluczowe dla losów meczu były obydwa tie-breaki. W drugim i trzecim secie łodzianin odrabiał straty (3:5, 0:3). Kolejnym jego rywalem będzie Francuz Jo-Wilfried Tsonga (14).

Przysiężny przegrał w pierwszej rundzie właśnie z Nieminenem 7:6 (7), 4:6, 7:6 (3), 3:6, 4:6.

Kubot uległ Łotyszowi Ernestowi Gulbisowi (17) 6:4, 4:6, 5:7, 1:6. Polak znakomicie rozpoczął mecz (5:1). W kluczowym momencie przy 4:4 w drugiej partii nie wykorzystał breakpointa.

Drabinka singla mężczyzn Roland Garros – Kliknij tutaj

W eliminacjach Magda Linette (111) przegrała z Rosjanką Ksenią Pervak (160) 3:6, 7:6 (2), 3:6. W pierwszej i trzeciej partii poznanianka prowadziła 2:0.

Paula Kania (170) wygrała z Amerykanką Madison Brengle (154) 6:3, 1:6, 8:6. W trzecim secie przy stanie 4:5 obroniła piłkę meczową. Uległa w drugim meczu Brytyjce urodzonej w Sydney Johannie Konta (102) 4:6, 6:2, 3:6.