MONACHIUM ATP 250: Fritz - Draper 4:6, 6:3, 7:6 (1); BUKARESZT ATP 250: Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1; Mladenovic - Lepchenko 6:3, 6:4.

Roland Garros 2014 – przegrane Radwańskiej i Janowicza

Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz grali bez powodzenia o czwartą rundę turnieju w Paryżu.

Krakowianka (3 w rankingu WTA) po porażkach Sereny Williams i Li Na była najwyżej rozstawioną zawodniczką w turnieju Rolanda Garrosa 2014.

W trzeciej rundzie przegrała z Chorwatką Ajlą Tomljanovic (72) 4:6, 4:6. Mecz trwał tylko 81 minut. W obydwu setach była lepsza od Polki o breaka.

W pierwszej partii Chorwatka szybko dwa razy przełamała Radwańską (1:2, 1:4). Agnieszka zdołała odrobić tylko część strat (3:5, 4:6).

W drugiej odsłonie Iśka nie utrzymała podania w pierwszym gemie (0:1). Pomimo kilku szans nie wywalczyła przełamania powrotnego (4:6).

Wygrała 56 akcji (rywalka 64). Miała tylko 12 kończących uderzeń, a popełniła aż 22 niewymuszone błędy.

– Nie zagrałam wystarczająco dobrze.Rywalka zagrała znakomicie. Nie był to mój dzień. Dla mnie wszystko było w zwolnionym tempie – powiedziała na konferencji Radwańska.

Przegrał pojedynek z faworytem gospodarzy

Jerzy Janowicz (23) nie sprostał Francuzowi Jo-Wilfriedowi Tsondze (14) 4:6, 4:6, 3:6. W pierwszym i drugim secie tracił podania w kluczowych momentach (dziesiątych gemach).

Świetnie rozpoczynał drugą i trzecią partię (przełamywał rywala), ale nie był w stanie utrzymać przewagi.

Czuję, że powoli wszystko wraca do normy. Jestem zadowolony z tego turnieju. Wydaje mi się, że już w Wimbledonie powinno być nieżle. Mogę optymistycznie spojrzeć w przyszłość – mówił na konferencji Janowicz.