MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Roland Garros – Kubot już w drugiej rundzie

Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy French Open.

Polak (49 w rankingu ATP) chce na kortach w Paryżu przypieczętować awans na igrzyska olimpijskie w Londynie.

Kubot rozpoczął rywalziację od pokonania w pierwszej rundzie Słowaka Karola Becka (104) 7:5, 6:2, 7:5.

Karol raz był w finale turnieju ATP (Sankt Petersburg 2004). Jedenaście lat temu w Zabrzu Beck zwyciężył 4:6, 6:4, 6:4.

Łukasz stracił podanie (0:1). Za trzecią okazją wywalczył rebreaka (1:1). Kolejne gemy zdobywają podający sdo stanu (3:3).

W siódmym Kubot ponownie nie utrzymał serwisu (3:4). Wykorzystal drugiego breakpointa i wyrównał (4:4). Trzecim breakiem zakończył pierwszego seta (7:5).

W drugiej partii Polak był lepszy o dwa przełamania (6:2). W trzecim secie bez breaków do stanu 3:2.

W szóstym gemie Beck nie utrzymał podania (4:2). Łukasz stracił serwis (4:3). Mecz został wczoraj przerwany z powodu ciemności przy stanie 4:4.

Po wznowieniu gry Łukasz utrzymał podanie (5:4). Obronił trzy breakpointy (6:5). Wykorzystał już pioerwsza piłkę meczową przy serwisie rywala (7:5).

W drugiej w środę około godz. 17.30-18 (czwarty mecz od godz. 11 na korcie numer 7) rywalem Łukasza będzie Francuz Florent Serra (156).