Polski Tenis

WYNIKI

BUDAPESZT WTA 250: Avanesyan - Fręch 7:6 (5), 6:4; Lamens - Gracheva 6:3, 6:0; Monnet - Toth 6:1, 6:1; Masarova - Szabanin 6:2, 6:3; Schmiedlova - Rakhimova 3:6, 6:4, 6:0; Sorribes Tormo - Topalova 4:6, 6:3, 7:5; Timofeeva - Waltert 7:5, 7:6 (3); PALERMO WTA 250: Sharma - Blinkova 6:0, 7:5; Noha Akugue - Barthel 6:4, 2:6, 6:2; HAMBURG ATP 500: Cobolli - Altmaier 6:4, 6:7 (6), 6:3; Blanchet - Popyrin 4:6, 7:6 (6), 6:2; Marterer - Kwon 6:4, 6:7 (6), 7:5; Djere - Bergs 6:3, 7:6 (4); GSTAAD ATP 250: Riedi - Barrere 7:6 (2), 7:5; Fognini - Droguet 6:4,  6:3; Struff - Ramos-Vinolas 7:6 (6), 7:6 (4); Varillas - Thiem 6:3, 5:7, 7:6 (4); Galan - Kopriva 6:3, 6:2; NEWPORT ATP 250: Kovacevic - Mayot 7:6 (1), 6:4.

Roller Open – Linette uległa Cetkovskiej

Magda Linette skutecznie gra w silnie obsadzonym challengerze w Petange.

Impreza Roller Open w Luksemburgu rozgrywana jest na kortach ziemnych (w puli nagród 100 tys. $).

Gwiazdami turnieju są Czeszka Iveta Benesova i Szwedka Johanna Larsson, zawodniczki z czołowej setki rankingu.

Polka (188) w pierwszym meczu łatwo wygrała z doświadczoną Węgierką Katalin Marosi (789) 6:1, 6:0.

W 1/8 finału pokonała rutynowaną Bośniaczką Mervaną Jugic-Salkic (392) 6:1, 3:6, 7:5. Zdobyła tym samym 36 punktów do rankingu WTA.

W ćwierćfinale uległa gładko Petrze Cetkovskiej 1:6, 0:6 (49). 26-letnia Czeszka pokonała w tegorocznym Wimbledonie Agnieszkę Radwańską.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Benesova – Bremond 6:1, 7:5; Vogt – Geuer 4:6, 7:6 (8), 7:5; Birnerova – Groenefeld 6:2, 7:6 (2); (7) Barthel – Schaul 6:1, 6:0; (4) M. Johansson – Y. Sema 6:2, 6:1; Dzalamidze – Maietti 6:3, 6:0; Castano – Meusburger 5:7, 6:4, 6:0; (6) Amanmuradova – R. Kulikova 6:2, 6:1; Jugic-Salkic – (8) Zahlavova 6:2, 6:3; Linette – Marosi 6:1, 6:0; Chaknashvili – Vierin 6:3, 3:6, 6:2; (3) Cetkovska – Gervais 6:3, 6:1; (5) Barrois – Beygelzimer 6:3, 7:6 (1); Arrauabarrena-Vecino – Perrin 6:2, 3:6, 6:4; S. Haas – Minella 7:5, 6:0; (2) J. Larsson – Malek 6:3, 4:6, 6:3.

Druga runda: Benesova – Vogt 6:1, 6:2; Birnerova – Barthel 7:6 (5), 1:6, 6:3; M. Johannson – Dzalamidze 6:3, 6:0; Amanmuradova – Castano 6:3, 6:4; Linette – Jugic-Salkic 6:1, 3:6, 7:5; Cetkovska – Chaknashvili 6:3, 6:3; Barrois – Arrauabarrena-Vecino 6:4, 6:0; J. Larsson – S. Haas 6:4, 6:1.

Ćwierćfinały: Benesova – Birnerova; M. Johansson – Amanmuradova; Cetkovska – Linette 6:1, 6:0; J. Larsson – Barrois 6:2, 6:3.

W grze podwójnej Magda Linette i Francuzka Iryna Bremond trafiły na Jugic-Salkic i Finkę Emmę Laine. Przegrały 4:6, 2:6.

W kwalifikacjach singla odpadła Anna Korzeniak.

Kategoria: