MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Rosol skuteczniejszy od Janowicza

Jerzy Janowicz przegrał z Lukasem Rosolem w challengerze Strabag Prague Open.

Janowicz44
Rosol66

Polak już w drugim gemie przełamał Czecha (2:0). Rosol błyskawicznie wywalczył rebreaka i to na sucho (2:1).

Kolejne gemy dla serwujących (4:4). W dziewiątym Janowicz obronił dwa breakpointy. Miał przewagę, ale popełnił podwójny błąd. Trzeciej szansy Lukas już nie zmarnował (4:5).

Łodzianin przegrał pierwszą partię po 32. minutach, choć obrobił trzy piłki setowe (4:6).

Rosol przełamał Jurka w trzecim gemie drugiego seta (1:2). Janowicz zmarnował okazję na szybkiego rebreaka (1:3).

Czech miał na koncie podwójne przełamanie (2:5). Polak odrobił jednego rebreaka (4:5), ale przegrał seta (4:6) i mecz.

Jerzyk (166 w rankingu ATP) pokonał 25-letniego Czecha (153) 4:6, 6:4, 6:2 w halowym futuresie w Schwieberdingen w 2009 roku. Lukas w tym sezonie dotarł do finału w Singapurze i półfinału w Barleccie.