Polski Tenis

WYNIKI

NOTTINGHAM WTA 250: Fręch - Maria 3:6, 6:3, 6:1; Raducanu - Snigur 6:2, 6:2; 'S-HERTOGENBOSCH WTA 250: Galfi - V. Kudermetova 6:3, 3:6, 7:5; Alexandrova - Bektas 7:5, 6:4; Krunic - Pegula 7:6 (3), 6:7 (3), 6:4; STUTTGART ATP 250: Nakashima - Gasquet 6:3, 6:4; Struff - Rinderknech 6:4, 7:6 (0); 'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Korda - Nardi 7:5, 7:5; T. Paul - Popyrin 5:7, 6:4, 6:3.

Rutkowska i Michalski najlepsi w Puszczykowie

W Puszczykowie odbył się ogólnopolski turniej klasyfikacyjny do lat 12.

Zawody rozgrywane były o puchar prezesa Akademii Tenisowej Angie. Od wtorku rywalizują chłopcy.

W finale singla Daniel Michalski (Tie Break Warszawa) pokonał Wojciecha Marka (Górnik Bytom). W grze podwójnej triumfowali Michalski i Filip Kolasiński (Legia Warszawa).

Od środy walczyły dziewczęta. W decydującym pojedynku Wiktoria Rutkowska (AZS Poznań) wygrała z Igą Świątek (Mera Warszawa). W deblu zwyciężyły Rutkowska i Zofia Pawlak (AZS Poznań).

SKRZATY

Pierwsza runda: (1) Michalski – Galus 6:2, 6:2; P. Chmielewski – Bzowy 6:2, 6:3 Nowakowski – Radoń 6:0, 6:3; Konopko – (5) Skutella 6:2, 7:6 (5); (3) Wojtkowiak – Kosiński 6:4, 6:0; Taczała – Ignasiak 6:0, 6:2; Piotrowski – Ćwik 7:5, 6:0; (6) Pala – Kaliszewski 6:1, 5:3 i krecz Pawła; (7) Ziomber – Bartkowiak 6:0, 6:1; Pietrasik – Bobiński 6:3, 6:1; Stajszczak – Wożniak 6:2, 6:4; (4) Kolasiński – Chudy 6:1, 6:2; (8) Pilaczyński – Rządkowski 6:0, 6:0; Zaworski – Politowicz 6:0, 6:0; Wetoszka – Cieśla 6:1, 6:0; (2) Marek – Przygodzki 6:1, 6:2.

Druga runda: Michalski – P. Chmielewski 6:0, 6:0; Konopko – Nowakowski 5:7, 7:6, 11:9; Wojtkowiak – Taczała 6:1, 6:1; Piotrowski – Pala 5:7, 6:2, 10:4; Ziomber – Pietrasik 6:1, 6:0; Stajszczak – Kolasiński 7:6, 4:6, 10:8; Pilaczyński – Zaworski 6:3, 6:2; Marek – Wetoszka 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Michalski – Konopko 6:1, 6:1; Wojtkowiak – Piotrowski 6:4, 6:4; Ziomber – Stajszczak 6:1, 6:2; Marek – Pilaczyński 6:1, 6:2.

Półfinały: Michalski – Wojtkowiak 6:0, 6:0; Marek – Ziomber 6:0, 6:3.

Finał singla: Michalski – Marek 6:2, 2:6, 10:7.

Finał debla: Kolasiński/Michalski – Marek/Ziomber 6:2, 6:3.

SKRZATKI

Pierwsza runda: (1) Rutkowska – bye; Górecka – Kosta-Foti 6:1, 6:2; Mrugowska – M. Komar 6:2, 6:2; (6) K. Jaśkiewicz – Charęzińska 6:0, 6:0; (3) Bednarczyk – Gołębniak 6:0, 6:1; Zając – Kokot; Kubka – Krajewska 6:0, 6:2; (8) Aleksandrowicz – Łosiak 6:0, 6:0; (5) Danilewicz – Krygier 6:0, 6:0; Nieznalska – bye; Nowicka – Filipecka 6:2, 6:0; (4) I. Świątek – N. Komar 6:1, 6:0; (7) Kostuj – Jankowska 6:0, 6:0; Bałdyga – Gołas 6:0, 6:0; Pawlak – Błażejewska 6:2, 6:0; (2) Oczachowska – bye.

Druga runda: Rutkowska – Górecka 6:0, 6:0, K. Jaśkiewicz – Mrugowska 6:3, 6:2; Bednarczyk – Zając 6:3, 6:3; Aleksandrowicz – Kubka 6:3, 6:3; Danilewicz – Nieznalska 6:0, 6:0; I. Świątek – Nowicka 6:0, 6:0; Kostuj – Bałdyga 6:0, 6:2; Pawlak – Oczachowska 6:4, 6:1.

Ćwierćfinały: Rutkowska – K. Jaśkiewicz 6:2, 6:1; Bednarczyk – Aleksandrowicz 6:4, 7:6; I. Świątek – Danilewicz 6:1, 6:1; Kostuj – Pawlak 7:6, 6:2.

Półfinały: Rutkowska – Bednarczyk 6:4, 6:3; I. Świątek – Kostuj 6:2, 6:1.

Finał singla: Rutkowska – I. Świątek 6:1, 6:4.

Finał debla: Pawlak/Rutkowska – Bednarczyk/Oczachowska 6:2, 6:3.

Kategoria: