Polski Tenis

WYNIKI

CINCINNATI: Świątek - Stephens 6:4, 7:5; Keys - Ostapenko 6:4, 7:5; Raducanu - Azarenka 6:0, 6:2; Kvitova - Cirstea 6:2, 6:3; S. Zhang - Alexandrova 6:3, 6:4; Tomljanovic - Badosa 6:7 (3), 6:0, 6:2; Rybakina - Muguruza 6:3, 6:1; Riske-Amritraj - Bouzkova walkower; Fritz - Kyrgios 6:3, 6:2; Shelton - Ruud 6:3, 6:3; Bautista Agut - Giron 6:3, 6:3; Coric - Nadal 7:6 (9), 4:6, 6:3; Korda - Tiafoe 4:6, 6:1, 6:4; Auger-Aliassime - De Minaur 6:3, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Rywalizuje młodzież – porażka Kulik w finale

Polskie zawodniczki i tenisiści walczą we Francji, Szwecji i Czechach.

Le Passage d’Agen

W turnieju Passagespoirs we Francji rywalizuje czwórka polskich tenisistów.

Kacper Żuk dotarł do trzeciej rundy zawodów, pokonując Francuza Pierra Alexandra Bedoueta 7:6 (4), 0:6, 6:1 i Estończyka Carla Breta Parko 6:0, 6:1.

O awans do ćwierćfinału przegrał z Francuzem Corentinem Moutetem 6:4, 0:6, 4:6.

Michał Sikorski odpadł w pierwszej rundzie po porażce z Francuzem Alexandrem Quagliozzim 2:6, 1:6.

Magda Kądzielewska przegrała w 1/4 finału z Czeszką Anną Slovakovą 0:6, 6:7 (2).

Magda w drodze do ćwierćfinału wygrała z trzema reprezentantkami gospodarzy Anne Bieselaar 6:1, 6:1, Louise Trigona 6:2, 6:1 oraz Lori Meresse 6:7 (4), 7:5, 6:4.

Także Karolina Szmit nie zdołała awansować do półfinału. Uległa Szwajcarce Alessi Welti 5:7, 6:3, 2:6.

Wcześniej była skuteczniejsza od Francuzek Lucie Devier 6:0, 6:0 i Kassandry Davesne 6:2, 6:1 oraz Belgijki Sophie Gerits 6:1, 6:2.

W deblu Michał i Kacper awansowali do półfinału pokonując Francuzów Mickaela Aviakana i Sachę Cultru 6:2, 6:4.

W finale wygrali z parą czeską Tomasem Machacem i Patrikiem Riklem 6:3, 7:5.

Hradek nad Nisou

W imprezie skrzatów 12th Euroregion Nisa Cup 12&U 2011 walczą Ania Hertel, Daria Kuczer oraz Wiktoria Kulik.

Wiktoria i Ania rozpoczęły start od drugiej rundy. W niej Kulik poradziła sobie z Pavlą Vorackovą z Czech 6:1, 6:1.

W spotkaniu 1/8 finału pokonała kolejną Czeszką Radkę Buzkovą 6:0, 6:4. W ćwierćfinale pewnie wygrała z reprezentantką gospodarzy Barbarą Cajthamlovą 6:2, 6:1.

W półfinale wygrała z Magdaleną Pantuckovą z Czech 6:4, 6:3. W meczu o tytuł przegrała z zawodniczką gospodarzy Moniką Kilnarovą 4:6, 4:6.

Ania w drugiej rundzie wygrała z inną Czeszką Nikolą Valkovah 6:3 4:6 7:6 (7). W trzeciej uległa Pantuckovej 2:6, 2:6.

Daria w meczu pierwszej rundy wygrała z reprezentantką Ukrainy Danielą Dankanych 6:4, 3:6 , 6:3. W kolejnym przegrała z Czeszką Lucie Kankovą 2:6, 3:6.

H

Kategoria: